Futbal, 8. liga B: Šulekovo zdolalo Sokolovce a vybojovalo si postup

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 10.6.2018, 20.07, prispievatelia

Priamy zápas o postup do vyššej súťaže medzi Šulekovom a Sokolovcami zvládol domáci celok, ktorý vyhral 1:0 zásluhou gólu Ľubomíra Šeryho z 80. minúty. Šulekovo má pred posledným kolom trojbodový náskok a lepšie vzájomné zápasy so Sokolovcami, už kolo pred koncom tak oslavuje postup. Mužstvo si už prevzalo aj majstrovský pohár od predstaviteľov ObFZ Trnava.

Futbal, 8. liga B: Šulekovo zdolalo Sokolovce a vybojovalo si postup

Radosť futbalistov Šulekova. Foto: Miroslav Ledecký

Žlkovce porazili Kočín-Lančár po výsledku 3:1, o góly domácich sa postarali Kinči, Dujsík a Spál. Za hostí skóroval Hruška.

Nižná poľahky zdolala Pastuchov 4:0, po dva góly si nechala do každého polčasu. Penaltu premenil Martin Horváth, o minútu pridal gól Tomáš Ondrášik a v druhom dejstve zvýšil Dávid Boldiš, skóre uzavrel v 77. minúte Erik Šimkovič.

Rezerva Malženíc si body po remíze 3:3 so Šterusmi delila. Hostia po dvoch góloch Dominika Žilku viedli rýchlo 2:0, ale domáci Macko s Hruškom ešte do polčasu vyrovnali. Macko po zmene strán strelil tretí gól svojho tímu a bod zachránil svojim tretím gólom v zápase z penalty Dominik Žilka.

Dva góly Igora Vilčeka a dva presné zásahy Mareka Motálika znamenali výhru Dolného Trhovišta v Banke v pomere 4:0. Po polhodine hry išli predčasne do spŕch po červených kartách dvaja hráči, po jednom z každého tímu.

Gól: 80. Ľ. Šery

Zápas o postup prilákal do hľadiska solídnu divácku návštevu. Foto: Miroslav Ledecký

Banka – Dolné Trhovište 0:4 (0:1)

Góly: 21. a 66. Vilček, 57. a 63. Motálik

ČK: 30. Šnajdar (Banka) - 30. Kubička (D. Trhovište)

1   Šulekovo 26 21 2 3 93:28 65
2   Sokolovce 26 19 5 2 131:31 62
3   Žlkovce 26 17 2 7 98:51 53
4   Šterusy 26 12 4 10 63:65 40
5   Dolné Trhovište 26 9 6 11 53:59 33