Futbal, 7. liga B: Pečeňady nedali šancu Moravanom, Piešťany porazili Dubovany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 10.6.2018, 20.41, prispievatelia

Pečeňady zvládli domáci zápas proti Moravanom nad Váhom bez výraznejších problémov. Svojho súpera porazili 5:0. Už do polčasu bolo v podstate vymaľované. Gólmi sa o to postarali Zubčák, Kaľuha a dvakrát skóroval Bánovec. Po zmene strán spečatil pohodlné víťazstvo domácich Michal Kaľuha.

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Mimoriadne dôležité tri body získali Piešťany. V Dubovanoch viedli už v 7. minúte 2:0. Najprv otvoril zápasové skóre Martin Javorka a hneď na to skóroval aj Adam Kusý. Ešte do polčasu znížil Boris Dovičič. Po zmene strán sa už nič podstatné nestalo. Piešťany si udržali na čele ligovej tabuľky aj naďalej dvojbodový náskok pres druhými Pečeňadmi a pred posledným kolom majú všetko vo svojich rukách.

Rovnakým výsledkom skončil zápas medzi Veselým a Prašníkom. Aj tentoraz ťahali za dlhší koniec povrazu domáci. Veselé poslal do vedenia v 12. minúte Martin Konečný. Ešte do prestávky ho napodobnil dvomi gólmi Denis Krajčo. Druhé dejstvo začal hetrikovým gólom Krajčo. Skóre uzavrel v 75. minúte Radoslav Urban.

Stretnutie Borovce – Madunice rozhodol jediný gólový moment. Hosťujúcemu tímu zabezpečil všetky body v 42. minúte Jozef Kabát.

Na hosťujúcej pôde uspeli aj Kľačany. V Dolnom Lopašove viedli už 3:0 po využitom pokutovom kope z kopačky Ľubomíra Mokričku a dvoch góloch Romana Vavra. Po zmene strán už len znížil Dominik Benedikovič.

Bojničky a Trakovice si body rozdelili po remíze 1:1. Trakovice viedli po góle Matúša Janoviča 1:0. V druhej 45-minútovke vyrovnal Peter Halas.

Duel Ratnovce – Chtelnica sa skončil výsledkom 1:3. Hostia sa dostali do vedenia po góle Michala Hrčku. Ratnovce zareagovali v 34. minúte.

Ponúknutý pokutový kop premenil Peter Brezovan. Po zmene strán ale opäť mieril presne Michal Hrčka a víťaznú bodku pridal Ondrej Zemko.

Ostrov sa v Šípkovom dostal do vedenia už v 8. minúte. Spoluhráčov potešil Michal Jankech. Tešili sa aj domáci fanúšikovia, no na gól si museli počkať poriadne dlho. Až v závere zápasu im urobil radosť Andrej Kolník a vyrovnal na konečných 1:1.

7. liga – 29. kolo:

Pečeňady – Moravany nad Váhom 5:0 (4:0)
Góly: 2. Zubčák, 8. a 20. Bánovec, 39. a 46. Kaľuha
PEČEŇADY: Vahalík – Bánovec, Zubčák, Durdy, Jankovič, Antal, Kaľuha, Gula, Mitošinka, Izakovič, Ščasnovič (Moravanský, Michalčík)
MORAVANY: Lamini – Jánošík, Štefanec, Miškerník, Jenčík, Farkaš, Ľu. Miklovič, Blaško, La. Miklovič, Hrnčiar, Jánošík (Bielik, Polák)

Veselé – Prašník 5:0 (3:0)
Góly: 12. Konečný, 36., 41. a 61. Krajčo, 75. Urban
VESELÉ: Ševečka – Urban, Michalčík, Valíček, Bokor, Konečný, Brucháč, Jurda, Strecký, Lesay (Benik)
PRAŠNÍK: Konkuš – Spál, Kubiš, Bielik, Balcír, Matys, Kubík, Konkúš, Mich. Kazík, Bajcar, Mil. Kazík (Pašmík, Nižňanský)

Borovce – Madunice 0:1 (0:1)
Góly: 42. Kabát
BOROVCE: Valo – Kopičák, Michalák, Tonkovič, Moravčík, Dubovský, Hábek, Šašo, Búš, Urban, Dadík (Macháč, Bejdák)
MADUNICE: Miník – Hargaš, Barkoci, Dzuro, Pisarik, Rusnáčik, Polák, Žuffa, Javor, Rak, Kabát (Černek, Horváth, Bojaj)

Dolný Lopašov – Kľačany 1:3 (0:3)
Góly:  52. Benedikovič – 29. a 42 Vavro, 38. Mokrička (z pen.)
LOPAŠOV: Kabela – Chnápko, Beblavý, Gula, Lenghart, Masárik, Zemko, Lukáčik, Mačica, Krajčovič, Benedikovič (Ďuračka, Čerňanský, Kunic, Brichta)
KĽAČANY: Bôžik – Kubatka, Matiašovič, L. Ďuriš, Bôžik, Gula, Šrámek, V. Ďuriš, Vavro, Latečka, Mokrička (Janečka, Kraic)

Dubovany – Piešťany 1:2 (1:2)
Góly: 17. Dovičič – 2. Javorka, 7. Kusý
DUBOVANY: Tonkovič – Krajčo, Boldiš, Kusý, Dovičič, M. Masaryk, L. Masaryk, Strečanský, Svítek, Lesaj (Lietavec, Kollár)
PIEŠŤANY: Budka – Kusý, Dadík, Stachura, Gula, Valla, Varga, Glos, Szabo, Krajčovič, Javorka (Strelec, Korec, Rusnák)

Bojničky – Trakovice 1:1 (0:1)
Góly: 54. Halas – 28. Janovič
BOJNIČKY: M. Šesták – Špáčil, Pavelka, Harský, Táčovský, Mihina, D. Šesták, Kabát, Bučko, Halas, Škoda (Kurbánsky, Kozakovič)
TRAKOVICE: Kollár – Husár, Bališ, Bošácky, Janovič, Jaroška, Komarňanský, Mat. Ščasnovič, Chudý, M. Ščasnovič (Kačinec, Kubiš, Matúšek)

Ratnovce – Chtelnica 1:3 (1:1)
Góly: 34. Brezovan (z pen.) – 13. a 62. Hrčka, 77. Zemko
RATNOVCE: Burzala – Paulovič, Kútny, Bírešík, Pulman, Hrebík, Vetrík, Petrík, Chocholáček, Bílik, Brezovan (Pavlovič, Geschwandtner)
CHTELNICA: Pavelský – Lukáčik, Rechtorík, Bogora, Stanovič, Tomašovič, Brisuda, Tomáška, M. Bolla, Hrčka, Zemko (J. Bolla, Piačka, Bašnák)