Trnavské rybníky
reklama

Horná Krupá využije šancu na postup, podá prihlášku do piatej ligy

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 11.6.2018, 14.00, Ján Král

"Rozbili sme ligu!" zakričal s úsmevom na perách stopér Hornej Krupej Boris Mikláš po nedeľnom zápase s Križovanmi (8:2). Požičal si repliku od Nestora El Maestra, bývalého trénera Spartaka, ktorý takto glosoval ťaženie Trnavy Fortuna Ligou. Mikláš zase mohol byť hrdý na mužstvo, v ktorom nosil kapitánsku pásku v šiestej najvyššej súťaži.

Horná Krupá využije šancu na postup, podá prihlášku do piatej ligy

Radosť zo zisku pohára v Hornej Krupej. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Treba povedať, že oprávnene, veď Hornokrupčania si počínali suverénne, na čele tabuľky majú kolo pred koncom osembodový náskok, jednoznačné skóre 85:12 a v predstihu si zabezpečili víťazstvo v súťaži.

 

Predstavitelia Oblastného futbalového zväzu Trnava im tak už odovzdali majstrovský pohár.

 

"Chlapcom som hovoril, že ak dostaneme najviac pätnásť gólov za sezónu, ligu vyhráme. Dobrá defenzíva je základ. Za prvý polrok sme inkasovali dvakrát, aj to nechytala naša jednotka Milan Horný a chýbali nám dvaja stopéri. Mrzí ma len, že v jarných dueloch so Zavarom a Voderadmi sme lovili loptu zo siete až päťkrát, štatistika mohla byť ešte lepšia," zhodnotil tréner Hornej Krupej Pavol Pavlús.

ŠUPA technika
reklama

 

Pavol Pavlús si pripíja z majstrovského pohára. Foto: Ján Král

 

 

"Od začiatku do konca sme boli na tom dobre, na jeseň sa vzorne trénovalo aj herne sme dominovali. Cez zimu prišlo k určitým zmenám v kádri a na jar sme to dotiahli do víťazného konca."

 

Pavol Pavlús bude s najväčšou pravdepodobnosťou v klube pokračovať aj v novej sezóne. S tímom si zahrá piatu ligu.

 

"Podávame prihlášku, termín je do 21. júna. Veríme, že v lige bude aspoň 14 mužstiev, to by bolo ideálne," potvrdil funkcionár klubu Ivan Hrčka.

 

Ľubomír Heteš (vpravo) dvíha pohár s ostatnými spoluhráčmi. Foto: Ján Král

 

 

Horná Krupá mohla postúpiť už aj v predošlých ročníkoch. Pred rokom skončila tretia za Zavarom a Siladicami, rok predtým však v lige triumfovala.

 

Ambície ale vtedy narazili na rozhodnutia hráčov, ktorí uprednostnili z viacerých dôvodov zotrvanie v šiestej lige.

 

Teraz vyzerá situácia inak. "Možno zostane celý káder pokope, maximálne dvaja skúsenejší hráči odídu, argumentujú rodinami a pracovnými povinnosťami. Menovať ich ale nechcem, ešte to nie je isté. Chceme mužstvo posilniť o dvoch - troch hráčov. Dlhodobo sú zranení Jakáb, Boledovič a Patrik Braniša, ktorý u nás hosťoval," dodal Hrčka.

 

Odchod podľa našich informácií zvažujú Peter Strečanský a Ľubomír Heteš. Konečné rozhodnutie má padnúť v piatok.

 

Bude Peter Strečanský pokračovať v Hornej Krupej? Foto: Ján Král

 

 

Horná Krupá inak vstúpi do piatej ligy s novým názvom i logom. TJ Družstevník sa na FK Bestrent transformoval už počas sezóny, v informačnom systéme bude ale takto uvádzaný až od nového ročníka.

 

Klub sa chce pripraviť na účasť v krajskej súťaži zodpovedne, svedčí o tom aj obsadenie turnaja, ktorý organizujú na 14. júla.

 

Na memoriál, kde sa bude spomínať na Jozefa Lančariča a Jána Hrčku staršieho, pozvali A-tímy Boleráza, Jaslovských Bohuníc a Malženíc.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama