Trnavské rybníky
reklama

Spartak hľadá pilier do zálohy a kladivo do útoku, Látal chce za posily osvedčených hráčov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.6.2018, 16.29, Ján Král

Futbalový Spartak začal letnú prípravu s novým trénerom Radoslavom Látalom. Český kormidelník spoločne s vedením klubu riešia posilnenie kádra, meno asistenta by malo byť známe v stredu.

Spartak hľadá pilier do zálohy a kladivo do útoku, Látal chce za posily osvedčených hráčov

Nový tréner Spartaka Radoslav Látal. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Púpavy pri aleji
reklama

 

Realizačný tím pokračuje bez zmeny, samozrejme, s výnimkou Nestora a Nikona El Maestra, ktorí odišli do CSKA Sofia.

 

Pred novým koučom stojí náročná úloha, Trnava je namaškrtená majstrovským úspechom, od trénera Látala sa tiež budú očakávať dobré výsledky.

 

"O mesiac hráme Ligu majstrov, veľa času teda nemá, ale od trénera očakávame, že využije svoje skúsenosti z bohatej hráčskej kariéry i trénerské zo zahraničia a odvedie s tímom dobrú prácu," povedal generálny manažér Spartaka Pavel Hoftych.

ŠUPA technika
reklama

 

Na margo zmien v tíme poznamenal: "Prioritou bolo predĺženie zmlúv s hráčmi, ktorým kontrakt končil. Ešte sa zajtra stretneme s Yasinom Pehlivanom. Zistíme, čo má nové. Bavili sme sa, že ak by nemal top angažmán, bolo by možné spoluprácu obnoviť. Ofosu síce odchádza, vidím však šancu pre Briganta, aby sa ukázal v dobrom svetle," pokračoval.

 

Staronovou tvárou v tíme je iba navrátilec z výpožičky v Seredi Lukáš Mihálik. Klub sa podľa Hoftychových slov pokúsi získať do stredu poľa hráča s režisérskymi schopnosťami a útočníka.

 

"Malo by ísť o kladivo, gorilu, hráča do šestnástky, ktorý vie prijať aj rozdať. V kontakte sme aj s Tomášom Poznarom a funkcionármi Plzne. Väčšina klubov ale chce mať hráčov v úvode prípravy u seba, vidieť ich progres, aký urobili počas hosťovania. Nechceme urobiť chybný krok, aj s trénerom sme si povedali, že káder doladíme do 30. júna," doplnil Hoftych.

 

Na otázku, ako vníma informácie o možnej korupcii v slovenskom futbale, Hoftych odpovedal, že to v klube vnímajú ako mediálnu kauzu, ktorú neriešia.

 

 

Látal loví v známych vodách

Tréner Radoslav Látal dokonalý prehľad o slovenskej lige počas svojho pôsobenia v bieloruskom Breste nemal. Vraví preto, že mužstvo potrebuje najprv spoznať, zistiť silné a slabé stránky svojich nových zverencov.

 

Doplnil však, že s Pavlom Hoftychom riešie posilnenie tímu o dvoch až troch hráčov.

 

"Chceme, aby išlo o nadštandardných hráčov, ktorí by mužstvu pomohli a nielen paberkovali medzi lavičkou a zostavou. Samozrejme, vo výbere sú slovenskí aj českí hráči. Ide o chlapcov, ktorých osobne poznám a viem, čo môžem od nich čakať. Nepotrebujeme ich skúšať," poznamenal Látal.

 

Z Brestu si však zrejme neprivedie nikoho. "Hráči tam boli zaujímaví, za futbalistov pod zmluvou by však majiteľ chcel určite veľké peniaze," uviedol.

 

Z trnavskej kabíny Látal podrobne pozná Dobrivoja Rusova, s ktorým sa stretol počas pôsobenia v Gliviciach.

 

"Dobrivoja poznám dobre, hoci teraz polroka nikde nepôsobil, verím, že sa do formy rýchlo dostane. V Gliviciach síce toho veľa neodchytal, lenže vtedy tam bol gólman Szmatula, ktorý mal famóznu formu. Je to však veľmi poctivý brankár, ktorý na to má," poznamenal.

 

 

Rusov sníva o titule, Greššák má novú zmluvu

"Teším sa, že práve tréner Látal prišiel do Spartaka," poznamenal Rusov, navrátilec do trnavskej kabíny. Keď z klubu prestupoval do Poľska, štadión bol ešte vo výstavbe. Teraz prišiel do úplne nových priestorov.

 

"Takpovediac som si to odmakal ešte v unimobunkách počas výstavby štadióna. Smotanu som si nezlízol. Už keď som sa bol pozrieť na štadióne ako divák, vnímal som európske parametre štadióna. City Arena - Štadión Antona Malatinského pokojne môže konkurovať poľským futbalovým stánkom. Aj zázemie je na veľmi dobrej úrovni. Mojím snom je dosiahnuť so Spartakom titul, aby ľudia nečakali znova dlhé obdobie," dodal 25-ročný brankár, ktorý sa stal v máji otcom druhého dieťaťa.

 

S manželkou Luciou majú po Melise druhú dcéru Noemi.

 

Dobrou náladou ovplýval na úvodnom zraze aj kapitán mužstva Lukáš Greššák. V deň štartu prípravy podpísal so Spartakom nový kontrakt. Znie na rok s opciou.

 

"Trošku sa to naťahovalo, musel niekto spraviť kompromis. Dospeli sme však k podpisu kontraktu, môžem mať teraz čistú hlavu a sústrediť sa na futbal a novú sezónu," uviedol Greššák.

 

"Cez voľno som sa pripravoval, aby som prišiel kondične solídne pripravený hneď na prvý tréning," dodal.

 

 

Boli na prvom zraze

Brankári: Martin Chudý, Dobrivoj Rusov, Peter Urminský, Dominik Takáč

Hráči: Boris Godál, Lukáš Greššák, Martin Tóth, Ivan Hladík, Andrej Kadlec, Matúš Čonka, Oliver Janso, Matej Oravec, Erik Jirka, Štefan Pekár, Tomáš Brigant, Anton Sloboda, Ján Vlasko, Andrej Lovás, Kubilay Yilmaz, Stefan Bogdanovski, Lukáš Mihálik.

Predľženú dovolenku majú: Marvin Egho, Vakho Čanturišvili, Ilja Čeredničenko.

Odišli: Martin Vantruba (Slavia Praha), Yasin Pehlivan, Reagy Ofosu (hľadajú si angažmán), Eldar Čivič (návrat z hosťovania v Sparte Praha)

 

 

Sereď na Myjave

Sereď si vybojovala postup do Fortuna ligy, jej štadión však nespĺňa podmienky pre zápasy vo Fortuna lige. Hovorilo sa, že domáce duely by Sereďania mohli hrávať v Nitre či Trnavae. Napokon je z toho Myjava.

 

"Prevádzka štadióna a zabezpečenie logistiky nie je lacná záležitosť. Úlohu teda hrali financie. Druhá vec je, že boli určité obavy. Nešlo o prítomnosť Serede v Trnave, tento klub je nám blízky. Ak by však prišli na zápasy Serede Žilina, Slovan či Dunajská Streda, v tej chvíli by vznikali rizikové zápasy, takže ani polícia z tej myšlienky nebola nadšená," dodal Pavel Hoftych.

 

 

Program letnej prípravy

Spartakovci začnú prípravu v domácich podmienkach, od stredy si rozložia tréningový kemp v Jaslovských Bohuniciach, kde v sobotu aj odohrajú prvý prípravný zápas proti Brnu.

 

13. - 16. jún: sústredenie v Jaslovských Bohuniciach
16. jún: FC Spartak Trnava - Zbrojovka Brno (13.00, Jasl. Bohunice)
19. jún: žreb Ligy majstrov
20. jún: Jihlava - FC Spartak Trnava (16.00, Rakvice)
26. - 30. jún: sústredenie v Jaslovských Bohuniciach 
27. jún: FC Spartak Trnava - Slovácko (16.00, Jasl. Bohunice)
30. jún: FC Spartak Trnava - Sigma Olomouc (10.30, Rakvice)
3. alebo 4. júl: generálka proti Baníku Ostrava (16.00, Štadión Antona Malatinského)
10. alebo 11. júl: prvé predkolo Ligy majstrov

17. alebo 18. júl: odveta prvého predkola LM
21. júl: Fortuna liga, 1. kolo v Senici
*Časy a miesta zápasov sa ešte môžu zmeniť.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama