Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Hoftych pred odvetou: Pozor na štandardky

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.7.2011, 12.56, Ján Král

Rozhodnutie padne v Čiernej Hore. Spartakovci sú po víťazstve 3:0 pred odvetou Európskej ligy so Zetou Golubovci jasnými kandidátmi na postup. Výsledok však musia potvrdiť.

VIDEO: Hoftych pred odvetou: Pozor na štandardky

Pavel Hoftych pravidelne diskutuje s hráčmi a vysvetľuje, čo od nich chce. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Mužstvo odcestovali z Trnavy v stredu ráno o ôsmej, okolo jedenástej vzlietli z Bratislavy leteckým špeciálom smer Podgorica. O 17. h si zatrénujú na ihrisku Zety. Vo štvrtok ich čaká duel v Nikšiči, kde Zeta hráva domáce duely. Tréner Hoftych má k dispozícii totožný káder ako v prvom zápase, posily ešte hrať nemôžu. „Zostavu poriešime podľa aktuálneho zdravotného stavu vo štvrtok ráno. Chlapci vedia, čo od nich žiadam. Uvidíme, aký bude zdravotný stav Kora Koneho. Máme z čoho vyberať, veľmi dobre sa ukázal Erik Sabo, možno pôjde do základu,“ zauvažoval tréner Pavel Hoftych. Práve nad cestou Saba visel do poslednej chvíle otáznik, keďže nemal platný pas. Napokon sa ale všetko stihlo a hráč odišiel do Čiernej Hory s tímom. Menšie zdravotné problémy hlásili Tomaček, Procházka i Diallo, ale na zápas by mali byť k dispozícii.
„Súper je silný v kombináciách, nebudú nám chcieť požičať loptu. V tom budú doma určite silnejší ako v prvom dueli,“ upozornil na silné stránky súpera Pavel Hoftych. „Veľmi nepríjemný sú pri štandardkách, dvaja útočníci, ktorí nastúpili v Trnave od úvodu síce hrať nemôžu, no Kneževič (muž s číslom 90, pozn. red.) je tiež zo štandardiek veľmi nepríjemný. Musíme sa vyhnúť faulom na našej polovičke. Ako príklad uvediem zákrok Dialla, ktorý v dvadsiatej minúte išiel do sklzu a dostal žltú kartu. Mohol však inkasovať aj červenú. Vieme na čo si dať pozor, hlavne musia byť chlapci disciplinovaní a hrať takticky ako doma, nepustiť súpera k nádychu,“ podotkol Hoftych.

 

 

Ako Slovan a Spartak
Na Spartak čaká náročná šichta. Výhodou však je, že sa hrá na štadióne vo vzdialenom Nikšiči, pretože domovský stánok Zety nespĺňa kritéria. Možno teda očakávať skôr komorné prostredie, čo potvrdil aj tréner Dejan Vukičevič: „Na neutrálnom ihrisku sa nehrá jednoducho. Naši hráči sú zvyknutí na podporu divákov, čím rastie ich sebavedomie. Už niekoľko rokov však nehráme európske poháre na našom štadióne, Nikšič je od nás asi 70 kilometrov vzdialený. Doma by prišlo viac ľudí, aj výsledok, aký sme uhrali v Trnave, nie je dobrou pozvánkou na odvetu. Nikšič považujem za futbalové mesto, majú pekný štadión s dobrým terénom. Hráva na ňom klub s dlhou tradíciou a výbornými fanúšikomi – Sutjeska. Zetu ale neprídu podporiť. To máte, ako keby Spartak hral v Bratislave. Neverím, že by slovanisti prišli fandiť Trnave,“ uviedol kouč Čiernohorcov.
 

ŠUPA technika
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama