Trnavské rybníky
reklama

Šulekovčania si zahrajú vyššiu súťaž, pritiahnuť chcú nové posily

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.6.2018, 07.55, prispievatelia

Šulekovo je v predstihu majstrom 8. ligy B, na spadnutie sú posily z vyšších ligových súťaží.

Šulekovčania si zahrajú vyššiu súťaž, pritiahnuť chcú nové posily

Šulekovo v nedeľu v zápase so Sokolovcami potvrdilo postup do RUBBEX 7. ligy B. Foto: Miroslav Ledecký

Púpavy pri aleji
reklama

 

Rozhodlo sa v predstihu. Šulekovo v nedeľu zvládlo rozhodujúci zápas proti Sokolovciam, vyhralo 1:0 a majstrovské oslavy sa mohli začať. O náročnej ceste za postupom sme sa rozprávali s hrajúcim trénerom mužstva Máriom Kyjakom.

 

S jednokolovým predstihom ste sa stali majstrom súťaže. Aké máte pocity?

- Je to také zadosťučinenie za tvrdú prácu, ktorú chalani ukázali na tréningoch a zápasoch. Keď som prišiel do Šulekova, hovoril som, že budeme čiernym koňom súťaže, pretože v spojitosti s titulom sa rozprávalo len o Sokolovciach a Žlkovciach. Vďaka prístupu mojich chalanov sa to podarilo.

ŠUPA technika
reklama

 

Definitíva padla v predošlom kole práve v zápase proti Sokolovciam. Aké to bolo stretnutie?

- Bol som presvedčený, že Sokolovce sa budú spoliehať na náš posledný zápas s rezervou Malženíc a prídu k nám hrať na remízu. Musel som tomu prispôsobiť aj taktiku. Snažili sa nedostať gól a ohroziť nás cez tvorivých útočníkov. Myslím si, že rozhodlo to, že sa nám podarilo odhadnúť ich taktiku. Podľa toho sme prispôsobili zostavu. Nám sa podarilo ubrániť ich šikovných útočníkov, neinkasovať a nakoniec sa nám podarilo streliť jediný gól. Prvý polčas bol nervózny, nehrali sme svoju hru. Spravili sme nejaké zmeny. Sokolovčania začali postupne fyzicky odchádzať a mali problémy s našou hrou. Hostia hrali dobre, prišli k nám v plnej zostave, ale myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.

 

Pred zápasom ste síce mali so Sokolovcami rovnaký počet bodov, ale vo váš prospech hrala vzájomná bilancia. V prvom stretnutí ste vyhrali, v druhom sa zrodila remíza. S akými očakávaniami ste vstupovali do mimoriadne dôležitého duelu?

- Chalanom som hovoril, že si musia veriť. Keď som prišiel trénovať do Šulekova, nepoznal som káder a myslel som si, že ak vyhráme ligu, bude to šťastie. Vnímal som to tak, že ak postúpime, budem rád, ak nie, svet sa nezrúti. Po čase som mužstvo lepšie spoznal. Povedal som im, že máme najlepší celok v súťaži. Chcel som len, aby hrali svoju hru a výsledok sa dostaví.

 

Sokolovce ste nakoniec v sezóne dvakrát porazili. Lámala sa sezóna práve v týchto dueloch?

- O našom titule rozhodli dva zápasy. Prvým bol duel v Sokolovciach. Prehrávali sme už 0:2, no podarilo sa nám vyrovnať. Druhý zlom bol ten, keď Sokolovce remizovali v Nižnej. Stratili tam dva body, ktoré potrebovali. Trochu ich to určite nalomilo.

 

Ako budú vyzerať majstrovské oslavy?

- Celé Šulekovo sa veľmi teší. Ku koncu sme už začali veriť, že by sa postup mohol podariť. Chceme spraviť nejaké posedene. Odohráme posledné kolo a o týždeň na to spravíme oslavy.

 

Čo bola najsilnejšia stránka vášho mužstva?

- Vyrovnanosť. Ukázalo sa, že aj naši náhradníci sú silní. Ak do zápasu nastúpil niekto zo striedačky, bol adekvátnou náhradou za hráča, ktorého striedal. V posledných zápasoch dokonca náhradníci dávali góly. Káder bol veľmi vyrovnaný. Hovorí sa, že reťaz je taká pevná, ako jej najslabší článok. Na ôsmu ligu sme mali veľmi vysokú kvalitu.

 

Akú úlohu môžete zohrať vo vyššej súťaži?

- Uvidíme, ako sa nám podarí posilniť káder. Máme už hlásené nejaké posily. Nechám to zatiaľ na realizačný tím a prezidenta klubu.

 

O akých futbalistov ide?

Sú to hráči z vyšších súťaží. Veľmi výrazne by sme sa posilnili. Ak sa to podarí, pôjdeme vysoko aj v siedmej lige.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama