Talentovaná trnavská plavkyňa Ožvaldová vytvorila slovenský rekord

ŠPORT - Plávanie | 14.6.2018, 09.38, prispievatelia

V dňoch 8.-10.6. 2018 sa plavci STU Trnava zúčastnili na Letných majstrovstvách SR mladších žiakov v Košiciach za účasti 280 pretekárov z 50 klubov. V silnej konkurencii štartovalo aj 19 plavcov STU Trnava, ktorí dosiahli výborné výsledky.

Tereza Ožvaldová sa zapísala do historických štatistík slovenského plávania. Foto: archív klubu

Najviac sa darilo Tereze Ožvaldovej, ktorá získala štyri tituly majsterky SR v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob, 100 a 200 metrov znak, naviac v disciplíne 200 metrov znak vytvorila rekord SR 11-ročných žiačok.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava a svojimi výbornými výkonmi vybojovali medailové umiestnenia.

Júlia Jablčníková získala v disciplínach 200, 400 a 800 metrov voľný spôsob zlatú medailu, v disciplíne 200 metrov prsia bola druhá a v disciplínach 200 metrov polohové preteky a 100 metrov prsia získala bronzové medaily.

Patrik Böhman bol v disciplíne 100 metrov znak druhý a v disciplínach 50 metrov voľný spôsob a 200 metrov znak získal bronzovú medailu. Hana Dršková vybojovala v disciplínach 400 metrov voľný spôsob a 100 metrov znak bronzové medaily.

Simona Slezáková získala v disciplíne 400 metrov polohové preteky striebornú medailu. Tomáš Knapík obsadil v disciplíne 100 metrov znak tretie miesto.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 1 zlatú medailu v štafetách 4x100 metrov voľný spôsob, striebornú medailu v štafete 4x100 metrov polohové preteky a bronzovú medailu v štafete 4x 100 metrov voľný spôsob mix.

Trnavská výprava v Košiciach. Foto: archív klubu

Ani ďalší plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a všetci si zlepšili svoje osobné maximá. Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu:

Ema Novotná, Karina Qayumová, Tatiana Ostrožlíková, Nina Podmanická, Nela Hlavatá, Tamara Búdová, Lucia Brečková, Tamara Belavá, Sandra Masaryková, Veronika Čačaná, Michal Uhlík, David Delinčák a Lukáš Brezovský.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Tatiany Bergmannovej a Ladislava Hlavatého 23 medailí: 8 zlatých, 6 strieborných a 9 bronzových a úspešne uzavreli letnú sezónu tejto vekovej kategórie.