Futbalová glosa: Ako sme boli v Pavliciach korunovať kráľa

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Ako sme boli v Pavliciach korunovať kráľa

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

takéto tieto oné, a tak, okolo toho a viete ako. *Vilko Travolta.

Obyčajko tie posledné zápasy bývajú vyhrotené a že tiež tento náš posledný bol taký. Asi jak tretí príborový nožík zľava na večeri u Alžbetky II. Na kaviár.

Som sa aj čudoval, že taký tupý nožík na také malé guličky, po tretej, čo som rozkrajoval, som to vzdal, najmä po tých pohľadoch...

Potom sa čudujem, že už ma nepozývajú ani na raňajky. Warum das about it vôbec gešríben. No lebo sme prišli ku korunovácii kráľa. Súťaže.

Taká malá ambícia bola, že by sme mohli aj spraviť nejaký výsledok a div sa svete aj sme mohli. Na stupnici od: je... na to, nepricestujeme, po desinu, že si Jeďo z domácich spraví kuželky, sme sa poskladali na solídnu sedmičku.

Predsa len TT13, chvála Pánu, že sme závislí len na tem futbale. Pekný Vozo ohlásil, že minimálne druhý polčas stihne, nakoniec vysmiaty a nastajlovaný, čakal už pred zápasom.

Ááááá, už je dobre, už sme nedošli robit len špalíre majstrovi. Prvý polčas síce prvé štyri minúty ohen a síra v našej šestnástke, Dží Dží Bufón sálovkársky pozdvihol sebavedomie hostí.

Kapokanonierovi domácich zase pri zakončení zavadzal Lusky so Sedlom, hra sa teda presunula do stredu poľa, kde sme nejaké tie bitcoiny mohli vyťažiť aj my.

Najmä v 32. minúte zapol Pecko turbo, ale domáci gólman ho absolútne zmiatol tým, že sa vôbec nepohol.

Pekný Vozo, že tak jééé...b šúúúp vedla uší sám na brankára gólovica a milý Vladko jak učitelka na prechode po prechode vystavil stopku pravačkou na roh.

Tak len mierne dvihol pravicu, ho poznám ešte z lepších časov, ked sme na vánočných trhoch sa stretli a kúpil panvicu.

On má také rozpätie rúk, že taký menší boeing a ta si predstavte, ked na rohu Trojičného veter vracal naspátek. Takto, mohli sme tam vyhrávat.

Paťkoló z koho z čoho z prava (mnemotechnická pomôcka) dostal taký center a úplne sám v päťke strelou narušil migračné trasy bociánov fialových.

Polčas plichta.

Do druhého dejstva sme nastúpili lepšie my. Danielito s Ondríkom loptu umne podržali v strede, rozohrali do strán, dopredu a taká jedna kolmica na Há Roberta, že ešte päť centimetri a kopeme penaltu. 55. minúta a zase nič. 0:0.

V 58. minúte som naznačil očami šprint tam aj naspátek, reku to musí stačit, obrancu som uštval, móžem íst dole.

Výhoda pisateľov je, že si realitu prispôsobia sebe. Kauzalitu neobabreš, domáci prestriedali tiež, postupne sa tak do domácej zostavy dostávali hráči základu.

Kým som bol na trávniku, tak celá lavá strana domácich uprene pozerala do zeme, reku, čo je? Že počuješ ten piskot? Asi zasypalo nejakého krtka. Don´t worry chalani, to mi tak v plúcach píska.

A potom sme trocha vyhoreli.

Topkanonier súťaže si nepotrebuje vylepšovať gólové štatistiky z penált a niekde smerom k Ivánke pri Dunaji poslal momentálne slabším poslancom loptu, aby o minútu na to si typicky loptu prebral na šestnástke, za chrbtom mal Sedla, ale skutočné majstrovstvo sa ukáže až oproti majstrom.

Tiesnený, k tyči, spoza šestnástky.

Mne Sedlo zobral tolko lobdí, že z toho by uživil dve akadémie v Brazílii a jednu v Afrike.

Ak ho nemal zobrať po fajkách, chtiac nechtiac, musel mu nechať priestor na strelu. Trafil, ako trafil. 60. minúta, 60. gól v sezóne. 1:0. Adam Polednák.

To si zaslúži veľký potlesk. Šesťdesiatka v akejkoľvek súťaži znamená, že stretneme sa na ulici a klobúčik dole, že dobrý deň pán strelec.

Domáci teda síce viedli, ale pekný futbal sa hral z oboch strán. Agilný Ondrík v strede robil, čo mohol, Pekný Vozo bol však stráženejší viac ako pápež v Saudskej Arábii.

V snahe zvrátiť výsledok sme otvorili obranu, ale to len preto, aby sme nechali vyniknúť nášho Buffona.

Čo vám napíšem? Ten tam čaroval.

Uteká oprotiva nemu útočník a on proti nemu uteká z opačnej strany, ako stála brána. Chalan zmätený, porád mu loptu poslal do košíka. Takto to spravil ale štyri rázy, jak hovorili staré babky, že chalanov dostával do neščascá.

V tých chvílach bol pri lopte častejší než Messi v Rusku, išól jak píla, útočný faul na neho, jediné drobné zaváhanie skvele mávajúcej a pískajúcej trojice arbitrov, ale...

Po zápase nám ho odmietli v Domove dôchodcov prevziať späť. Takého obúchaného. Pamiatkari začali trestné stíhanie na útočníka domácich. Ničenie nekultúrneho dedičstva. Bude chytať aj nasledujúcu sezónu.

Zápas sa zlomil po druhom góle v 74. minúte. Zľava si do voľného priestoru na hranici šestnástky vbehol domáci záložník a presným centrom pripravil na podnose gól Szabóvi .

Poznám len dvoch ľudí, čo by z hentej šance nepremenili. Áno aj na Teba žmurkám. 74. minúta 2:0.

A potom už chceli dať gól celé Pavlice. Vysoké víťazstvo domácich pečatil na 5:0 pán Vladimír, ktorý tam okolo teho futbalu robí dlhé roky a ak si to má niekto zaslúžiť, tak on.

Inak ešte k tomu jeho rozpätiu rúk. On chodí do zahraničia predcvičovať veterným elektrárnam.