Talentovaná plavkyňa Dršková vybojovala na majstrovstvách Slovenska dve medaily

ŠPORT - Plávanie | 27.6.2018, 12.30, prispievatelia

Plavci STU Trnava sa zúčastnili na Letných majstrovstvách Slovenska mladších žiakov v Bratislave. V silnej konkurencii za účasti 288 pretekárov z 48 klubov štartovalo aj 16 plavcov STU Trnava, ktorí dosiahli výborné výsledky.

Vľavo Trnavčanka Dršková. Foto: Peter Súkeník

Najviac sa darilo Zuzane Drškovej, ktorá získala striebornú aj bronzovú medailu v disciplínach 100 metrov prsia a 200 metrov prsia. Júlia Mečiarová získala v disciplínach 100 metrov znak a 200 metrov prsia dve bronzové medaily.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali striebornú medailu v štafete 4x100 metrov polohové preteky žiačky v zložení Ema Mária Horská, Zuzana Dršková, Petra Kocánová a Júlia Mečiarová.

V štafete 4x100 metrov polohové preteky mix získali žiaci bronzovú medailu v zložení Zuzana Dršková, Júlia Mečiarová, Jakub Palkovič a Jakub Gabriel.

Ani ďalší plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a všetci si zlepšili svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Margaréta Hudecová, Hana Humlová, Nikoleta Ivanovičová, Linda Masaryková, Dorota Nováková, Jasmína Šimurdová, Adela Valášková, Jakub Palkovič, Jakub Gabriel, Maximilián Pekarčík, Jakub Nádašský a Michal Sýkora.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Ingrid Remišovej a Ladislava Hlavatého šesť medailí - dve strieborné a štyri bronzové medaily. Úspešne tak uzavreli letnú sezónu tejto vekovej kategórie.

Júlia Mečiarová (vpravo). Foto: Peter Súkeník

Vpravo v červenom trnavská štafetová zostava v kategórii mix. Foto: Peter Súkenník