Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Do Trnavy príde cez víkend slovenská atletická špička

ŠPORT - Atletika | 3.7.2018, 07.00, prispievatelia

Slávia sa na dva dni stane dejiskom vrcholovej slovenskej atletiky. V rámci Majstrovstiev Slovenska mužov a žien v atletike bude v dňoch 7. a 8. júla hostiť takmer tri stovky športovcov, medzi nimi aj slovenských reprezentantov z olympijských hier, majstrovstiev Európy či sveta.

Do Trnavy príde cez víkend slovenská atletická špička

Na Slávii opäť budú významné preteky. Foto: Ján Král

JM 2
reklama

 

V sobotu a nedeľu vždy popoludní od 15. hodiny si môže aktívna športová verejnosť aj rekreační športovci vychutnať na atletickom štadióne Slávia súboje vo všetkých atletických disciplínach.

 

Divácky zaujímavé budú určite šprintérske disciplíny, v ktorých pobeží aj Ján Volko. Atlét má na konte viaceré úspechy, napríklad minulý rok na Halových majstrovstvách Európy v Belehrade získal striebornú medailu v behu na 60 metrov, keď dosiahol nový slovenský rekord časom 6,58 sekundy.

 

Publiku sa predvedú aj ďalší olympionici a reprezentanti Slovenska ako Marcel Lomnický (hod kladivom), Martina Hrašnová (hod kladivom), Jana Velďáková (skok do diaľky) a jej sestra Dana Velďáková (trojskok), Iveta Putalová (beh na 400 m) Alexandra Štuková (beh na 800m). Z

reklama

 

domácich atlétov sa na štart postavia napríklad Michaela Pešková (400 m cez prekážky) a Kristína Haršányová (skok do výšky, trojskok).

 

Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v atletike sa do Trnavy vracajú po štyroch rokoch, minulý rok ich hostila Banská Bystrica.

 

„Na hlavnom štadióne budú môcť ľudia sledovať okrem behov aj technické disciplíny skok do diaľky, výšky či o žrdi a hody diskom, oštepom a vrh guľou,“ hovorí za organizátorov pretekov športový riaditeľa Atletického klubu AŠK Trnava Marián Hammel.

 

Podujatie podľa neho priláka najmä mladších atlétov, ktorí chcú vidieť svoje vzory priamo v akcii.

 

„Určite prídu aj bývalí atléti, prípadne hobby bežci, ktorých zaujímajú vytrvalostné disciplíny. Na tribúne v publiku však radi uvidíme aj nešportovú verejnosť,“ pozýva Marián Hammel.

 

Organizovaniu podobných súťaží v Trnave pomohli v posledných rokoch zmeny na atletickom štadióne.

 

Najskôr to bolo vybudovanie novej hlavnej tribúny, naposledy zas obnovenie povrchu dráhy, ktorá so svojou modrou farbou na Slovensku patrí medzi výnimočné.

 

Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v atletike zastrešuje Slovenský atletický zväz, organizátorom je Atletický klub AŠK Trnava v spolupráci s Mestom Trnava.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama