Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí ragbisti sa konečne dočkali, sú majstrami Slovenska

ŠPORT - Ragby | 4.7.2018, 07.00, prispievatelia

Osem rokov si museli Trnavčania počkať na celkové víťazstvo v sedmičkovom ragby. Od založenia klubu mali majstrovský titul niekoľkokrát na dosah. Dočkali sa až teraz, no chutí o to sladšie.

Trnavskí ragbisti sa konečne dočkali, sú majstrami Slovenska

Ragbisti Spartaka po zisku majstrovského titulu. Foto: archív klubu

Púpavy pri aleji
reklama

 

„Hlavne sme radi, že sa to konečne podarilo,“ začal Lukáš Koštial, ragbista trnavského Spartaka.

 

Následne vyzdvihol celé mužstvo: „Pocit je to, samozrejme, dobrý. Dokázali sme to ako partia, ktorá spolu začala hrať rok po zrode trnavského ragby. Táto kostra sa postupne doplnila o legionárov. Je to motivácia do ďalšej práce.“

 

Trnava mala v predošlých rokoch k zisku titulu mimoriadne blízko. Štyrikrát v rade skončila na druhom mieste. V troch prípadoch mali na vrch ragbisti bratislavského Slovana, raz sa museli spartakovci skloniť pred Sláviou Košice.

ŠUPA technika
reklama

 

„Keď si premietnem zápas o titul so Slovanom, ktorý sme odohrali minulý rok, dovolím si tvrdiť, že rozhodli len skúsenosti z dôležitých zápasov, ktorých sme veľa nehrali. Zápas sme prehrali kvôli nervozite, keď sme kvôli stresu spravili veľké množstvo priestupkov a ľahkých chýb. Tento rok sme išli na záverečný turnaj v lepšej pozícii a mentálne lepšie pripravení,“ ozrejmil zmenu oproti predošlej sezóne Koštial.

 

Spartakovci spečatili majstrovský titul na turnaji v Bratislave. Síce podľahli domácemu Slovanu, lenže v ostatných dueloch zaknihovali tri víťazstvá.

 

„Je to len zadosťučinenie. Priorita je hrať ako kamaráti. Nebudem tvrdiť, že sme titul nechceli, to by som klamal. Veď každý robí šport kvôli víťazstvám. Ja osobne hrám hlavne kvôli partii, akú tvoríme. V lete by sme si chceli opäť zahrať medzinárodné turnaje, ako sme hrali minulý rok. Chceli by sme sa tam prezentovať lepšou hrou ako naposledy. Veľmi radi by sme privítali aj nováčikov. Máme už aj naplánované náborové akcie, takže veríme, že privítame nové tváre,“ uzavrel Lukáš Koštial.

 

Hrali za RC Spartak Trnava v majstrovskej sezóne

Hráči: Ján Székely, Miloš Ťažký, Maxime Renard, Matej Minárik, Daniel Kučavík, Boško Markovič, Slavko Markovič, Jevgenij Sadchinov, Michal Benda, Peter Bolla, Martin Ščasnovič, Rich Young, Lukáš Koštial, František Čapkovič, Benoit Loubet

Tréner: Sylvain Conroy

Manažér: Rado Berecz

 

 

Uspeli aj mladíci z kategórie U14

Všetko nasvedčuje tomu, že trnavskému ragby sa rysuje sľubná budúcnosť. Na pekný úspech totiž dosiahli aj mládežníci v kategórii U14, ktorí ovládli domáci turnaj 7s.

 

Tím RC Spartak do 14 rokov. Foto: archív klubu

 

Mladíci zvíťazili v konkurencii ďalších dvoch celkov – RUC Piešťany a 1. RC Slovan Bratislava.

 

Zostava RC Spartak Trnava U14

Hráči: Adam Buček, Adam Koštial, Adrián Koszeghy, Christopher Báto, Marko Hambálek, Marián Cipar, Martin Berešík, Richard Veleg

Tréner: Lukáš Koštial

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama