Trnavské rybníky
reklama

Rozhodujúci súboj o titul: Trnavskí Bulldogs privítajú žilinských Warriors

ŠPORT - Americký futbal | 13.7.2018, 10.30, prispievatelia

V základnej časti tejto sezóny vyhral každý z finalistov proti svojmu súperovi jeden zápas.

Rozhodujúci súboj o titul: Trnavskí Bulldogs privítajú žilinských Warriors

Plagát k zápasu o titul majstra Slovenska. Zdroj: organizátori

Púpavy pri aleji
reklama

 

SlovakBowl, teda finále domácej najvyššej súťaže v americkom futbale, sa uskutoční už túto nedeľu 15. júla od  14.00 na atletickom štadióne trnavskej Slávie. 

 

V súboji o titul sa stretnú Trnava Bulldogs a Žilina Warriors. V základnej časti sa z triumfu tešili Trnavčania, keď z ôsmich zápasov vyhrali šesť duelov a dva razy odišli z ihriska porazení.

 

Rovnakú bilanciu ako Bulldogs mali však aj tímy Cassovia Steelers a už spomínaní Warriors.

ŠUPA technika
reklama

 

Obaja finalist sa stretli v SlovakBowle už pred dvomi rokmi, na trnavskej tráve vtedy Bulldogs svojho súpera deklasovali 63:7. V tejto sezóne vyhral každý z tímov proti svojmu súperovi jeden zápas.

 

„Očakávame vyrovnaný zápas, verím, že rozhodnú naše väčšie skúsenosti a trofej doma vyhráme. Káder je bez absencií, okrem dvoch hráčov, ktorí sú v zahraničí, nastúpime v plnej sile,“ povedal na margo dôležitého zápasu generálny manažér seniorského tímu Juraj Balog.

 

Aj v americkom futbale sa vraví, že útok predáva lístky a láka divákov a obrana vyhráva trofeje.

 

"Diváci, ktorí zavítajú na štadión určite uvidia výborný zápas, oba tímy sú kvalitné. Debakel, aký sa nám podaril pred dvomi rokmi, sa zrejme nezopakuje. Dovolím si hodnotiť našu obranu ako najlepšiu v lige, spoliehať sa budeme najmä na Mateja Fridricha, Mareka Zabáka,  Jakuba Melichára a Juraja Levického. Ofenzívu Trnavčanov povedie mladý quarterback Jakub Lenovský, o body by sa mali starať najmä Michal Lörincz a Tomáš Nemec," povedal Balog.

 

Ani na štvrtom SlovakBowle nebudú chýbať cheerleaderky, zápas bude pre divákov komentovaný, pozrieť si stretnutie môže prísť teda aj návštevník, ktorý ešte žiadny zápas tohto športu nevidel.

 

Zápas organizuje Slovenská asociácia amerického futbalu a vstupné je 5 eur, k dispozícii bude aj bufet.

 

 

(jam)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama