Spartak v Mostare vybojoval postup, môže sa tešiť na Legiu Varšava
ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.7.2018, 20.43, prispievatelia
Spartak Trnava remizoval v odvetnom stretnutí prvého predkola Ligy majstrov so Zrinjskim Mostarom 1:1. Keďže pred týždňom zvíťazil na domácej pôde 1:0, postúpil do ďalšej časti, kde narazí na Legiu Varšava.
Momentka z prvého polčasu. Pred trnavskou bránkou bolo miestami horúco. Foto: Ján Král
Prvý náznak šance mali domáci. Ačimovič hľadal prihrávkou v šestnástke Bilbiju, výborne však zasiahol Matúš Čonka a loptu upratal do bezpečia.
V 13. minúte bol Mostar blízko ku gólu. Todorovič sa výborne uvoľnil cez Tótha a pravačkou napálil loptu len do brvna. Skóre sa nemenilo.
Dôležitý moment však prišiel o dve minúty na to. Jakub Rada naservíroval loptu z priameho kopu presne na Borisa Godála a ten zakončil hlavou bezchybne – 0:1.
Následne sa skončilo stretnutie pre Martina Tótha, ktorého vyradilo z hry zranenie. Na hraciu plochu sa dostal Miesenböck.
Domáci diváci boli zaskočení. Na tribúne kraľovalo viac ako tristo fanúšikov Spartaka.
Mostar mohol vyrovnať po tom, čo sa v strede poľa pošmykol Greššák. Trnavský záložník sa stihol vrátiť a svoje zaváhanie napravil.
Skóre sa nemenilo ani v závere prvého polčasu. Najprv si s tečovaným centrom Martin Chudý poradil, následne nemusel zasahovať pri zakončení Filipoviča.
V bráne neskončilo ani zakončenie Todoroviča.
Mostar vstúpil do druhého dejstva aktívne. Nebezpečne pálil ľavačkou Ačimovič. Chudý si aj naďalej držal čistý štít.
Rovnaký hráč sa ocitol aj v ďalšej nádejnej príležitosti, tentoraz mieril vysoko nad bránu.
V 58. minúte prišlo zaslúžené vyrovnanie. Todorovič napriahol spoza šestnástky a vydarenou strelou prekonal trnavského brankára – 1:1.
Andeli sa aj naďalej sústredili na pozornú defenzívu, čakali na rýchle protiútoky.
V 80. minúte nepochodil po individuálnom prieniku Jirka, strelou mieril nepresne.
Neuspel ani Galič, ktorý pálil ľavačkou z hranice pokutového územia.
V závere zápasu ešte museli Trnavčania odolať náporu domácich, no skóre sa už nezmenilo.
Po postupe sa Trnavčania v druhom predkole stretnú s Legiou Varšava. Prvý zápas hrajú na pôde súpera v utorok 24. júla o 20:45.
Liga majstrov – prvé predkolo – odvetný zápas:
Zrinjski Mostar – Spartak Trnava 1:1 (0:1)
Góly: 58. Todorovič - 15. Godál
ŽK: 22. Todorovič, 65. Stojkič – 18. Miesenböck
MOSTAR: Brkič – Galič, Jakovljevič, Barišič, Stojkič – Rustemovič, Hairlahovič (81. Pezer) – Filipovič, Bilbija, Todorovič (58. Bencun) – Ačimovič (75. Jovič). Tréner: Miše.
SPARTAK: Chudý – Kadlec, Tóth (17. Miesenböck), Hladík, Godál, Čonka - Greššák, Rada – Jirka, Grendel (78. Oravec) – Egho (81. Jarovič). Tréner: Látal.
Spartak hnalo dopredu v Mostare asi 350 fanúšikov.
Domáci fanúšikovský kotel.
Ante Miše (tréner Mostaru): "Nemôžem sa zbaviť pocitu, že nepostupuje lepšie mužstvo. Postup sme si ale prehrali už v Trnave. Inkasovali sme vtedy gól z prvej strely na bránku, mali sme tam šance na skórovanie, takisto aj teraz v odvete. V najnevhodnejšej chvíli sme zase inkasovali gól. Nemali sme dnes hráča, ktorý by v šestnástke dokázal zasunúť loptu, ktoré tam viackrát nebezpečne leteli. Vedeli sme, že Spartak je silný zo štandardiek, ale okrem gólu sa nepresadili. Gól pripisujem nedostatku komunikácie pri bránení."
Radoslav Látal (tréner Spartaka): "Samozrejme, sme spokojní, že sme postúpili. Už som včera hovoril, že ak strelíme gól, uľahčí nám to zápas, gól na ihrisku súpera je výhoda. Úvod z našej strany nebol dobrý, súper nastrelil brvno, ale mali sme nachystané štandardky, hneď prvá nám vyšla a ujali sme sa vedenia. Po góle sme sa upokojili, začali sme hrať, aj keď dopredu to nebolo dobré. Súpera sme však až na záver prvého polčasu držali na uzde. Po návrate z kabín sme chceli udržať vedenie, bohužiaľ, prišlo k chybe v rozohrávke u Kadleca a inkasovali sme gól. Potom sme už aj so šťastím zápas uhrali. Mali sme dobré aj slabé miesta, minúty keď sme sa bránili. Čaká nás teraz ťažký zápas s Legiou Varšava, sme radi za postup."
text: PATRIK MITAS, krj
foto: JÁN KRÁL