Trnavské rybníky
reklama

Do práce chodí na bicykli viac ako dve hodiny: Rastislav Krejčí jazdí z Nitry do Trnavy

RELAX - Kuriozity | 19.7.2018, 21.34, prispievatelia

Ráno mu cesta do práce trvá viac ako dve hodiny, popoludňajšiu cestu domov si pre spestrenie predlžuje cez Hlohovec

Do práce chodí na bicykli viac ako dve hodiny: Rastislav Krejčí jazdí z Nitry do Trnavy

Najviac kilometrov v rámci kampane Do práce na bicykli najazdil Rastislav Krejčí, gratuluje mu primátor Trnavy Peter Bročka (vľavo). Foto: pm

reklama

 

Rastislavovi Krejčímu z Nitry trvá cesta do práce viac ako dve hodiny, aby prišiel včas, odchádza z domu ešte pred piatou. Pracuje v Trnave a na cestovanie využíva najradšej bicykel.

 

V máji, počas celoslovenskej kampane Do práce na bicykli, najazdil približne 2 280 kilometrov.

 

Medzi jednotlivcami skončil v počte najazdených kilometrov na treťom mieste v rámci Slovenska. Primátor Trnavy Peter Bročka mu za tento výkon odovzdal ocenenie v podobe skladacieho bicykla.

reklama

 

"Cesta do Trnavy ráno mi trvá zhruba dve hodiny a desať minút a meria okolo 56 kilometrov. Cesta naspäť, pretože som si to chcel zokruhovať, aby som nechodil hore – dolu tou istou cestou, meria okolo 92 kilometrov a trvá mi, samozrejme, dlhšie," priblížil svoje cestovanie Rastislav Krejčí.

 

Najviac mu vyhovujú vŕšky v okolí Hlohovca, kde je nízka frekvencia dopravy, tam si cestu z práce podľa jeho vyjadrenia užíva.

 

Naopak, za najhorší úsek pre cyklistov označil cestu medzi Šintavou a Sereďou a prejazd mestom Hlohovec.

 

Krejčí sa netají tým, že v kampani Do práce na bicykli pokukoval po druhom mieste na Slovensku, pre trojdňovú služobnú cestu však o potrebné kilometre na bicykli prišiel.

 

Bol tiež súčasťou tímu Búrlivé vlákno, ktorý v Trnave zvíťazil v počte najazdených kilometrov za kolektív. Do práce na bicykli jazdí Rastislav Krejčí aj naďalej, bez ohľadu na to, či kampaň beží, alebo nie.

 

Primátora Trnavy Petra Bročku pri odovzdávaní ocenení zaujímalo, čo by skúsení cyklisti v cykloinfraštruktúre zlepšili.

 

Jednoznačne sa zhodli na nevyhnutnosti zvýšiť bezpečnosť cyklistov na cestách a podľa ich vyjadrení je treba popracovať aj na vzťahoch medzi vodičmi a cyklistami.

 

Najviac kolektívnych kilometrov v Trnave zaznamenal tím Búrlivé vlákno zo spoločnosti Johns Manville v zložení Monika Hanicová, Dušan Hanic,Rastislav Krejčí a Lukáš Skokan. Foto: pm

 

 

Bročka úspešným cyklistom z kampane Do práce na bicykli ponúkol možnosť zapojiť sa do pripravovanej testovacej fázy verejného požičiavania elektrobicyklov pre obyvateľov a návštevníkov Trnavy.

 

Do kampane za rozvoj cyklistickej dopravy v mestách Do práce na bicykli sa v Trnave v tomto roku zapojilo 113 tímov a 367 účastníkov, čo je o sto viac ako pred rokom.

 

V poradí slovenských miest a obcí skončila Trnava počtom účastníkov na ôsmom mieste.

 

SITA

reklama

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama