Ďalšie Žihadielko v Trnave otvoria v úvode augusta, prídu aj Trpaslíci RTVS
AKTUALITY - Trnava | 20.7.2018, 09.11, prispievatelia
Poznáme už aj program slávnostného otvorenia.
Terénne úpravy na mieste budúceho Žihadielka. Foto:pm
Už druhé detské ihrisko Žihadielko v Trnave otvorí obchodný reťazec Lidl na Hospodárskej ulici 81 v sobotu 4. augusta o 10:00.
Pre deti aj rodičov bude v prvú augustovú sobotu pripravený bohatý program až do 18:00, chýbať v ňom nebude ani včielka Maja osobne.
Trnavčania si nové ihrisko vysúťažili v známej hre obchodného reťazca.
Rovnako ako prvé ihrisko Žihadielko, ktoré Trnava vyhrala minulý rok, je aj toto určené deťom vo veku od 2 do 12 rokov.
Na ploche 16 x 20 m sa bude nachádzať osem herných prvkov rozdelených do dvoch zón, jedna bude pre menšie, druhá pre väčšie deti.
Zahrať sa budú môcť na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách i prevažovadlách. Všetky herné prvky sa ponesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami postavičiek zo známej rozprávky.
Súčasťou ihriska budú tiež lavičky a stojan na bicykle. Ihrisko v hodnote 87-tisíc eur vybuduje organizátor súťaže, spoločnosť Lidl, pozemok poskytla samospráva.
Vybudovanie detského ihriska v Trnave v tomto roku podporilo 5861 hlasujúcich, ktorí v prospech trnavských detí odovzdali 83 775 hlasov.
Program slávnostného otvorenia Žihadielka
10:00 – otvorenie detského ihriska
11:00 – vystúpenie Trpaslíkov RTVS
11:30 – autogramiáda Trpaslíkov RTVS
13:00 - 15:00 – moderovaná šou pre deti, divadelné vystúpenia
15:00 – vystúpenie Trpaslíkov RTVS
15:30 – autogramiáda Trpaslíkov RTVS
17:00 - 18:00 moderovaná šou a divadelné predstavenia pre deti
(pm)