Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Tóth by si zaslúžil Cenu fair play, Látal pred Legiou brzdí optimizmus

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.7.2018, 09.53, Ján Král

Zaujímavý moment zápasu Spartak Trnava – Zlaté Moravce sa odohral v záverečných minútach duelu. Andeli viedli iba o gól, hostia sa snažili o vyrovnanie. Po strele na bránku trnavského Rusova sa domáhali rohu, pretože obranca Martin Tóth loptu tečoval. Rozhodca však ukazoval na päťku. Trnavský obranca sa však priznal, že skutočne smer lopty zmenil. Nasledoval roh, pomerne nebezpečná štandardka. ViOn ale napokon šancu na skórovanie nevyužil.

Spartakovec Tóth by si zaslúžil Cenu fair play, Látal pred Legiou brzdí optimizmus

Martin Tóth (uprostred) patril k pozitívnym postavám zápasu. Foto: trnavskyhlas.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Vo futbale málovídaná poctivosť trnavského zadáka ukázala morálnu silu hráča, zároveň ohrozila konečný výsledok pre Spartak.

 

Ak by hostia vyrovnali, ktovie aký by bol v Trnave uhol pohľadu na jeho gesto. Každopádne, v oboch prípadoch moment hodný povšimnutia pre organizátorov ankety Cena fair play.

 

„Určite je to na toto ocenenie. Samozrejme, 92. minúta, prizná sa k rohu. Čo na to povedať? Ja som mu za to nenadával, povedal som, že to akceptujem, je to jeho rozhodnutie. Keby to tak bolo vo futbale stále, určite by som to kvitoval, ale vieme, že to tak stále nie je,“ povedal na pozápasovej tlačovke tréner Spartaka Radoslav Látal.

ŠUPA technika
reklama

 

Duel mal dva rozdielne polčasy. Kým v prvom diváci na tribúnach skôr zívali, po zmene strán videli množstvo šancí na oboch stranách. Zapotil sa aj brankár Spartaka Rusov, ktorý musel riešiť viaceré príležitosti hostí.

 

Ofenzívu Spartaka oživili striedania, od príchodu Grendela sa posun v hre očakával, veľmi milým prekvapením bol výkon Dangubiča. Dvadsaťtriročný chorvátsky ofenzívny záložník ukázal rýchle futbalové myslenie, dobrú techniku i pohybový apetít.

 

„Prišiel týždeň pred záčiatkom ligy, zžíva sa s mančaftom, potrebuje čas aj potrénovať. Problém je, že teraz čas nemáme, každý tretí deň hráme zápasy. Myslím si však, že Filip keď sa dostane do kondície, bude ešte lepší. Dali sme mu priestor v druhom polčase, hru oživil, buďme radi, že jeho výkony idú hore,“ zhodnotil český kouč.

 

 

Na Spartak už v utorok o 20:30 čaká odvetný súboj druhého predkola Ligy majstrov s Legiou Varšavou. Duel je už vypredaný, očakávania publika sú po víťazstve andelov 2:0 v prvom dueli obrovské.

 

„Chlapcov netreba motivovať, skôr brzdiť pred optimizmom. Čo počúvam po Trnave, všetci nás vidia už ako postupujúceho. Zabudnime, bude to veľmi ťažký zápas, príde sem úplne iná Legia, ako hrala vo Varšave. Tešme sa na zápas, užime si ho, ale buďme nohami pevne na zemi, ešte vyhrané nemáme,“ dodal Látal.

 

 

Jarábek kritizoval nízku návštevu

V drese Zlatých Moraviec nastúpila na zápas aj dvojica futbalistov, ktorá v minulosti obliekala dres Spartaka. Stredopoliar Jose Casado prišiel ako striedajúci hráč a v priebehu zápasu tvrdou strelou otestoval Rusova. Od začiatku duelu hral stopér Patrik Banovič.

 

Futbalový príbeh tohto futbalistu je zaujímavý. Potom ako sa ešte za éry trénera Miroslava Karhana vrátil do Spartaka, to vyzeralo, že by sa mohol stať členom A-mužstva.

 

V prípravnom zápase v Senici si ale pri dlhom nákope zranil koleno tak nešťastne, že musel takmer rok pauzovať od futbalu.

 

Medzitým začal podnikať, predávať špeciálne čokoládové výrobky a v zime sa znova vrátil k futbalu v drese vtedy štvrtoligových Malženíc.

 

Po odohranej polovici sezóny zamieril v lete na skusy do Zlatých Moraviec, kde si hneď vybojoval miestenku v základnej zostave.

 

„Patrik si odohral svoje v Trnave i na Myjave. Pribrzdilo ho smolné zranenie, má určite svoju kvalitu, bolo na ňom v úvodných minútach vidieť trému, po ťažkých zraneniach je ale na dobrej ceste. Má určite rezervy, prechod zo štvrtej ligy do prvej je veľký,“ vyjadril sa k Banovičovi tréner Zlatých Moraviec Juraj Jarábek.

 

Tribúny boli počas zápasu so Zlatými Moravcami zaplnené len veľmi riedko. Foto: Peter Kollár

 

 

Počas hodnotenia Banoviča, ktorý je inak vnukom legendárneho spartakovca Kamila Majerníka, prešiel kouč ViOn-u, ktorý žije v Trnave, plynule aj k diváckej téme.

 

„Patrik však hrával v dobrom klube, majú výborného sponzora i riaditeľa. Malženice majú solídne zázemie, aj divácke. Keby sa dnes hralo tam, je tam vypredané. A teraz sa na mňa možno niekto urazí, ale môžem povedať, že trnavskí fanúšikovia takíto nikdy nebývali. Fanúšikovia úspechu. Pre mňa je návšteva jednoznačným sklamaním. Po takom výkone ako podala Trnava vo Varšave si štadión zaslúžil byť zaplneným aspoň 10-tisíc divákmi. Kde bolo jadro?“ doplnil.

 

Na zápase bolo podľa oficiálneho údaju prítomných 3815 divákov. Po majstrovskej sezóne a výkone vo Varšave sa rozhodne očakávala vyššia návšteva a výsledný číselný údaj sa dá označiť ako sklamanie.

 

Debaty o tom, prečo to tak je, však vyznievajú v tejto chvíli trochu kontraproduktívne. Andelov čaká v utorok zápas leta a aby súboj proti kvalitnému súperovi zvládli, potrebujú jednotu na všetkých frontoch. Tak ako v závere minulej ligovej sezóny.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama