Trnavské rybníky
reklama

Vlasko zveril svoje zápasové strelky obuvníkovi, do Legie budú pripravené

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.7.2018, 07.00, Ján Král

Ján Vlasko vsietil v posledných dvoch zápasoch za Spartak dva góly. A to v nich pritom dokopy neodohral ani plnú minutáž jedného duelu. Na ihrisku Legie prišiel v nadstavenom čase a chytrým lobom stihol prehodiť brankára Malarza. V domácom ligovom stretnutí proti Zlatým Moravciam skóroval z penalty. Oba góly strelil jednými kopačkami, ktoré ešte v sobotu putovali do opravy.

Vlasko zveril svoje zápasové strelky obuvníkovi, do Legie budú pripravené

Ján Vlasko premieňa pokutový kop a strieľa jediný gól Spartaka proti Zlatým Moravciam. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Nie však preto, že by azda mali vychýlenú mušku. Pre chybičku krásy ich však dostal do rúk zručný obuvník František Gabriel. Do utorkového súboja s Legiou vraj budú ako nové.

 

Nebýva zvykom, aby si profesionáli futbalisti takto šetrili svoje kopačky, u Vlaska však ide o prozaický dôvod, prečo si svoje biele strelky značky Nike dal zreparovať.

 

„Nie sú pre mňa špeciálne cenné, ale zápasové mám momentálne iba tieto jedny. Objednal som si rovnaký model z Bratislavy a už čakám na ne viac ako mesiac. Termín dodania stále posúvajú. Toto sú jediné, v ktorých teraz hrávam a cítim sa v nich dobre. Na tréningy mám samozrejme iné kopačky z minulej sezóny. Už sa mi však zápasové trochu odlepujú, potreboval som s tým niečo robiť, preto som vyhľadal pána Gabriela,“ smial sa po zápase Vlasko.

ŠUPA technika
reklama

 

Inak, František Gabriel je veľký futbalový nadšenec. Ako tréner pôsobil svojho času pri mládeži Spartaka, neskôr trénoval tímy v okrese.

 

Momentálne je rozhodcom pôsobiacim v súťažiach Oblastného futbalového zväzu Trnava. Zaujímavosťou je, že na zápasy chodí na bicykli.

 

Vlasko sa pri debate o kopačkách usmieval, pri hodnotení zápasu so Zlatými Moravcami (1:0) sa mu však úškrn na perách veru neobjavoval.

 

„Hra nám nefunguje, je to ťažké, ak je v zostave pravidelne šesť zmien. Z majstrovskej sezóny sme hrali proti Zlatým Moravciam azda piati. Hľadáme sa, potom na ihrisku to vidieť, teraz je ale dôležité, že sme vyhrali a nakopli sme sa,“ poznamenal.

 

„Dobo Rusov chytil dva – tri góly, zaslúži si pochvalu. Doma by sme mali strieľať viac gólov, premieňať šance, hovorím však, zmien v tíme je veľa, ešte si to úplne nesadlo, keď budeme znova v plnej sile, bude to vyzerať lepšie.“

 

František Gabriel patrí aj medzi známych oblastných rozhodcov. Na fotografii vľavo, vpravo František Hadviger. Foto: Ján Král

 

 

Vlasko bol jedným z architektov víťazstva Spartaka na varšavskom štadióne. Jeho gólový lob bol parádny a znamenal druhý dôležitý gol.

 

„Poliaci po zápase písali, že v predošlom súboji bol faul, ale nemyslím si to. Podobných stretov je v zápasoch vždy možno päťdesiat a odpískajú sa jeden – dva. Do súboja som išiel čisto, stihol som sa pozrieť na brankára, kde stojí a nezostalo iné, ako ho lobnúť.“

 

Na margo odvety pridal: „Legia bola v prvom zápase veľkým favoritom, ale zaskočili sme ich dobrou defenzívou. Čakali sme na brejky, mohli sme vyhrať aj 4:0. Nečaká nás však nič ľahké, prídu sem s cieľom vyhrať a postúpiť. Musíme podať ešte lepší výkon ako vo Varšave, každú našu chybičku by mohli potrestať,“ dodal kreatívny stredopoliar.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama