Trnavské rybníky
reklama

Zápas leta pre Spartak: Do Trnavy pricestuje asi 1400 fanúšikov Legie

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.7.2018, 19.08, Ján Král

Trnava zažije v utorok skutočne veľký zápas, pred vypredaným štadiónom sa bude hrať o postup do tretieho predkola Ligy majstrov.

Zápas leta pre Spartak: Do Trnavy pricestuje asi 1400 fanúšikov Legie

Fanúšikovia Legia Varšava patria k mimoriadne organizovaným a silným ultras skupinám. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Do Trnavy pricestuje na zápas s Legiou Varšava podľa dostupných informácií asi 1400 poľských fanúšikov. Niektorí už sú na Slovensku, väčšina si ubytovanie hľadala najmä v Bratislave, niekoľko desiatok býva v Trnave.

 

Polícia v tejto súvislosti prijala viaceré bezpečnostné opatrenia, aj v rámci štadióna majú vzniknúť predely, korzovať sa teda v zákulisí nebude dať zo severnej na južnú stranu ako obvykle.

 

Legia dostala k dispozícii celý sektor hostí, čo predstavuje 1840 lístkov, je teda možné, že odhadované číslo "kibicov" na trnavskom štadióne ešte narastie.

ŠUPA technika
reklama

 

Minimálne ho zvýšia fanúšikovia konkurenčnej Korony Kielce, ktorí stáli na strane Spartaka aj vo Varšave.

 

Chystajú sa i na odvetu, prísť ich má niekoľko desiatok. S trnavskými ultras udržujú dobré vzťahy, hoci o družbe ani jedna strana nehovorí.

 

Trnavský klub prijal viaceré opatrenia, aby v zápase nevznikli problémy. Dozerá na to aj security manažér z UEFA, špeciálne vyslaný ešte okrem delegáta aj na tento duel.

 

Spartak je v podmienke, nemôže si teda dovoliť organizačné zaváhanie, nebodaj výtržnosti divákov. V opačnom prípade by mu hrozilo znova uzatvorenie štadióna.

 

Ako informoval PR manažér Spartaka Marek Ondrejka, hľadisko bude prístupné v deň zápasu od 18:00. Oplatí sa prísť vopred a vyhnúť sa tlačenici pri vstupe. Štadión je totiž beznádejne vypredaný.

 

 

Do zostavy sa tlačí viacero hráčov

Spartakovci si pred zápasom zatrénovali na hlavnom štadióne. Na plochu vybehlo 21 hráčov do poľa a brankári Chudý s Rusovom. Z kľúčových hráčov chýbal iba zranený Čanturišvili.

 

Otázke na zdravotný stav hráčov sa tréner Spartaka Radoslav Látal vyhol.

"Ešte máme predzápasový tréning, na ktorom sa môže niečo vyvŕbiť. Potom ideme na krátke sústredenie, kde určíme nomináciu na stretnutie," povedal Látal.

 

Do základnej zostavy sa tlačí Ján Vlasko. Skóroval v lige, aj predtým vo Varšave, kde ale gól neoslavoval.

 

"Mne sa tá reakcia nepáčila, bol som z nej trochu sklamaný. Do základu sa ale tlačí viac hráčov, káder máme široký, každý si miesto zaslúži svojim výkonom, z toho my tréneri robíme potom základnú zostavu. Dangubič je po dobrom sobotnom výkone ďalší hráč, ktorý sa môže objaviť v zostave, takisto môžeme počítať s Vlaskom. Pre nás trénerov je dobré, že máme viac alternatív."

 

Ekstraklasu okúsilo viacero hráčov Spartaka. Medzi nimi aj pilier zadných radov a kapitán Boris Godál.

 

"Zápas vo Varšave nevyhrali dvaja hráči, strelci gólov, ale jedenásť chlapov a ďalších sedem na lavičke. Keď odohráme všetci taký zápas ako pred týždňom, verím, že to bude mať víťazný koniec pre nás," znel pozitívne Godál.

 

"Videli sme, že Legia môže byť zdolateľná. Očakávam však v odvete inú Legiu, budeme sa ale snažiť hrať tak ako minulý týždeň, aby sme boli úspešní," doplnil.

 

 

Legia už aj s dvoma ďalšími esami

Do zostavy Legie sa vo víkendovom dueli na pôde Korony Kielce vrátil reprezentačný obranca Michal Pazdan. Varšavský tím tentoraz nastúpil so štyrmi zadákmi, je teda pravdepodobné, že tréner Dean Klafurič v odvete upustí od 3-5-2, s ktorým v prvom dueli proti Trnave pohorel.

 

Legia už môže počítať aj s krídelníkom Michalom Kucharczykom, ktorý má za sebou tiež štarty v národnom tíme.

 

"Normálne je, že títo hráči majú veľkú kvalitu a prínos pre náš tím. Verím, že budeme odvážnejší," povedal na predzápasovej tlačovke Dean Klafurič, ktorý sa chce v odvete oprieť o skúsenosti svojich futbalistov.

 

"Korone Kielce sme v lige dokázali streliť dva góly, ukázali sme, že vieme otočiť nepriaznivý priebeh a dotiahli duel do víťazného konce. Mohli by sme to dokázať aj zajtra v Trnave."

 

K tlaku na svoju osobu, ktorý by po prehre ešte viac vzrástol a jeho trénerská pozícia by mohla byť ešte viac ohrozená, povedal: "Zaoberám sa tým, čo sa deje na ihrisku. Teraz máme tréning, zajtra zápas, som sústredený na najbližšie stretnutie."

 

Útočník Legie Kasper Hämälainen na margo duelu dodal: "Máme ďalších 90 minút, musíme sa koncentrovať na našu hru, byť pozorní v defenzíve a vytvárať si šance. Ak ich premeníme, môžeme byť úspešní."

 

Duel Spartak Trnava - Legia Varšava má výkop v utorok 31. júla o 20:30, v priamom prenose ho odvysiela RTVS na Dvojke.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama