Trnavské rybníky
reklama

Horné Orešany sa pripravujú na futbalový sviatok so Slovanom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 31.7.2018, 09.58, prispievatelia

Sezóna sa ešte poriadne ani nezačala a v Horných Orešanoch už majú splnený jeden z cieľov. V slovenskom pohári privítajú na domácej pôde bratislavský Slovan.

Horné Orešany sa pripravujú na futbalový sviatok so Slovanom

V Horných Orešanoch sa hrá piata liga, v pohári ale privítajú fortunaligistu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Účastník piatej ligy Horné Orešany zvládli prvé kolo slovenského pohára na výbornú. Na domácej pôde porazili Boleráz 2:1 po presných zásahoch Mateja Meška a Martina Mekkého. Štvrtoligista korigoval skóre až v závere stretnutia. Presadil sa Tomáš Bagi.

 

„Prvý polčas bol bez vyložených šancí. Po zmene strán sa nám podarilo streliť gól po hlavičke. Následne mal Boleráz väčší tlak, lenže nám sa podarilo skórovať z protiútoku. Zápas sa dohrával v nervóznom duchu. Hostia znížili, tlačili nás, ale našťastie pre nás sa im nepodarilo vyrovnať,“ hodnotil s úsmevom predseda klubu Miroslav Bujalka.

 

Hornoorešanci sa môžu tešiť na futbalový sviatok a súpera so zvučným menom. V druhom kole Slovnaft Cupu privítajú Slovan Bratislava.

ŠUPA technika
reklama

 

Termín zápasu je síce naplánovaný na 8. augusta, no môže sa ešte zmeniť za predpokladu, že Slovan postúpi do tretieho predkola Európskej ligy.

 

„Nevieme, či sa máme tešiť alebo obávať. Budeme sa musieť dobre pripraviť a všetko zabezpečiť aj po bezpečnostnej stránke. Budeme ohľadom tejto veci určite komunikovať aj so Slovanom. Chceme však prilákať ľudí a spraviť zápas na úrovni, samozrejme, aj s dobrým občerstvením,“ poznamenal Bujalka.

 

Napriek tomu, že sa v klube počas letnej prestávky výraznejšie neposilnili, v zápase s Bolerázom sa presadila jediná nová akvizícia.

 

„Do klubu prišiel iba Matej Meško, ktorý naposledy pôsobil v Jaslovských Bohuniciach. On za nás už hrával pred siedmimi rokmi. Inak zostáva káder oproti minulej sezóne nezmenený.“

 

Miroslav Bujalka. Foto: Ján Král

 

V Horných Orešanoch skončila dvojica futbalistov. Kopačky zavesil na klinec Štefan Kondrček. Miloš Turanský chce venovať viacej času svojej rodine.

 

Mužstvo staronového trénera Radovana Kollára doplnil ešte dorastenec Dominik Planeta, ktorý do klubu prestúpil zo Suchej nad Parnou v lete minulého roka.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama