Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Doska, igelitky a bosí šialenci

RELAX - Reportáže | 12.7.2011, 00.00, Vladimír Kampf

Braňa Mrváňa (18) z Maduníc najčastejšie vídať v novom hlohovskom skejtparku. Skejtuje denne od desiatich rokov, vždy keď to počasie dovolí.

Doska, igelitky a bosí šialenci

Na ulici je to väčšia divočina a kumšt. Foto: Michal Hlavatovič

reklama

 

„Mám to sem blízko aj na bicykli. Podobný funkčný areál je v Piešťanoch. Ten trnavský je už hnilý. Podľa mňa by sa ho oplatilo opraviť. Konštrukcia je neporušená, chce to len nové preglejky,“ hovorí. Fotenie do časopisov a videá na internet skejťáci nakrúcajú v meste, aby vyzerali efektnejšie a divácky atraktívnejšie. Braňovi však za normálnych okolností stačí aj skejtpark. „V meste je to ťažšie, taká divočina. Prekážky tam nevyrábali pre skejty. Skejťáci sú svetom sami pre seba. Keď chceme mať sponzorov, musíme byť dobrí, robiť rozhovory pre časopisy a prezentovať sa.“

 

Dve hodiny tréningu denne vraj stačia na lepšie výkony. Foto: Michal Hlavatovič

reklama

 

Najnovší skejtpark v okolí je v Hlohovci. Foto: Michal Hlavatovič

 

Mladý Hlohovčan sa chystá na svoje veľké víťazstvá. Foto: Michal Hlavatovič


Z Braňa bude elektrikár. Na Slovensku ho to však nebaví. „Na Západe sa majú ľudia lepšie. Chcel by som odísť. Napríklad do Anglicka.“
So skejtom chodí všade. Do školy, do obchodu... Jazda s igelitkami z hypermarketu je vraj celkom zábavná. Keď mal vybrať svoju najdivokejšiu jazdu, zamyslel sa a konštatoval, že to je ťažko posúdiť.
Skejt nie je žiadna veda. Skladá sa z niekoľkých častí a dobré skejty stoja približne dvesto eur. „Tie akciové, poskladané neodporúčam,“ vystríha Braňo.

 

Braňovi jedna doska vydrží približne tri týždne. Foto: Michal Hlavatovič

 

Na skejtoch niet čo vylepšovať, len meniť súčiastky. Foto: Michal Hlavatovič


Letné súťaže sú takmer každý týždeň. Braňo má za sebou už niekoľko ocenení. Bol skejtovať v Španielsku, Chorvátsku, Nemecku a najviac chodí do Česka, kde má sponzorov.
Aj skejt sa dá pokaziť. Najčastejšie nevydrží doska, ktorá sa časom opotrebováva. Braňo jednu zničí do troch týždňov. Tie najlepšie vyrábajú z kanadského javora. Na tento šport je vhodné mať aj dobrú obuv. Niektorí šialenci sa vozia naboso. To však vraj občas príšerne bolí.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama