Trnavské rybníky
reklama

Spartak v Belehrade: Bakoš ocenil výkon celého tímu aj trnavských fanúšikov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.8.2018, 10.33, Ján Král

Marek Bakoš odviedol v zápase na pôde Crvenej Zvezdy Belehrad veľmi dobrý výkon. Na hrote útoku zakryl a vybojoval mnohé ťažké lopty, nešetril krok a neúnavne napádal súpera pri rozohrávke. Z jeho tajmingovej prihrávky za obranu na Jirku ťažil celý tím, keď po následnej prihrávke Grendel vyrovnal.

Spartak v Belehrade: Bakoš ocenil výkon celého tímu aj trnavských fanúšikov

Marek Bakoš (v zelenom) zamestnával belehradskú obranu. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Púpavy pri aleji
reklama

 

S útočníkom Spartaka sme sa po zápase v krátkosti obzreli za stretnutím.

 

Ako hodnotíte stretnutie v Belehrade?

- Zápas s dobrou atmosférou, splnilo sa, čo sme očakávali. Každý náš hráč predviedol poctivý výkon. Máme teraz dobrý výsledok do odvety, ktorý sme udržali aj pod tlakom.

ŠUPA technika
reklama

 

Hrali ste už mnohé náročné zápasy aj v búrlivých kulisách, dokázala belehradská atmosféra vami ešte zamávať?

- Človek trénuje celý život, aby hral takéto zápasy. Nezažijete ich každé dva týždne... Tiež som bol rád, že si môžem zahrať pred takou kulisou, bolo to netradičné. Na druhej strane, bolo počuť aj trnavských fanúšikov. Klobúk dole pred nimi, podporili nás, verím, že si nájdu cestu na odvetu a pomôžu nám splniť cieľ.

 

Zvádzali ste mnoho ťažkých súbojov, obrancovia vyzerali veľmi nepríjemne...

- Každý jeden hráč mal ťažký život, všetci sme museli pracovať na maximálnej úrovni. Osobne som musel zvádzať mnohé súboje, aby sme získavali vpredu lopty. Bolo to však tak normálne náročné, nič by som naviac tomu nedával, že by išlo o extrém. Myslím, že to napokon celkom dobre dopadlo. Chalani hrali výborne, zvládli duel nadpriemerne. Tlak publika bol cítiť, ale ustáli sme to.

 

Pri góle ste adresovali Erikovi Jirkovi časovanú prihrávku za obranu. Vyzerá to akoby ste sa už zžili s kolektívom a vedeli, kto kam nabieha, akú prihrávku potrebuje....

- V Spartaku som tu ledva týdeň, každá skúsenosť s chalanmi a loptou na tréningu či v zápase je veľmi dôležitá. Snažím sa odpozerať herný štýl chalanov, ako sa správajú na ihrisku. Verím, že to bude stále lepšie a zachvíľu si budeme vyhovovať aj naslepo. Teší ma, že sa mi podarila v zápase zaujímavá vec a dali sme z toho gól. Erik Jirka to potom výborne prihral Erikovi Grendelovi a ten zavesil. Čím budeme spolu dlhšie hrať, chémia bude lepšia a lepšia.

 

Favoritom dvojzápasu je Crvena Zvezda, tréner Radoslav Látal dokonca postavil Spartak do úlohy outsidera. Sen o postupe do play-off Ligy majstrov sa však priblížil. Súhlasíte?

- Vieme, aký súper proti nám stojí. Belehradský tím je favoritom, nemení na tom nič ani výsledok z prvého zápasu. Máme svoj cieľ, dobre postavenú hru, keď predvedieme podobný výkon v odvete a budeme aj trochu sebavedomejší, môžeme sa popasovať o postup.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama