Trnavské rybníky
reklama

V utorok bude pre futbal znova platiť zákaz predaja a pitia alkoholu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.8.2018, 16.14, prispievatelia

Dôvodom je rizikový futbalový zápas Spartak Trnava – Crvena zvezda Belehrad.

V utorok bude pre futbal znova platiť zákaz predaja a pitia alkoholu

Povolené bude iba podávanie desaťstupňového piva. Foto: archív hlas.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

V Trnave bude po dvoch týždňoch opäť platiť zákaz predaja a pitia alkoholických nápojov, dôvodom je utorkový futbalový zápas medzi Spartakom Trnava a Crvenou zvezdou Belehrad.

 

Mesto Trnava vydalo zákaz na utorok 14. augusta od 15:00 až do polnoci, nebude sa však týkať desaťstupňového piva.

 

Alkoholické nápoje v tomto čase nebudú predávať obchody, reštaurácie ani ďalšie podniky v širokom okolí futbalového štadióna vrátane Trojičného námestia.

ŠUPA technika
reklama

 

Do zóny zákazu je zaradených 19 ulíc a dve námestia, ale aj samotný štadión a priľahlé nákupné centrum City Arena. O zákaz požiadalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

 

„Toto preventívne opatrenie je žiadúce vzhľadom na bezpečnostnú situáciu a časté hromadné narúšania verejného poriadku, ktoré boli zaznamenané v minulosti medzi futbalovými fanúšikmi,“ píše sa v rozhodnutí.

 

Vedenie mesta zároveň odporučilo prevádzkovateľom stravovacích a pohostinských zariadení v lokalitách dotknutých rizikovým futbalovým zápasom, aby podávali nápoje výlučne v plastových pohároch.

 

Zápas je už vypredaný, na štadióne tak bude okolo 18-tisíc ľudí. Z Belehradu má prísť asi 1 500 priaznivcov Crvenej zvezdy.

 

Polícia v súvislosti s futbalovým zápasom tretieho predkola Ligy majstrov oznámila, že v utorok približne od 16:30 do 23:30 uzatvorí Kollárovu ulicu, z ktorej je vstup na štadión pre fanúšikov hostí.

 

Spoločnosť Arriva informovala, že po Kollárovej nebudú v tomto čase premávať ani linky mestskej dopravy.

 

Trnavčania sú už na zákazy predaja a pitia alkoholu počas rizikových futbalových zápasov, ako aj na uzatvorené ulice v blízkosti futbalového štadióna, zvyknutí.

 

V prípade zákazu alkoholu sa mení len veľkosť lokality, v ktorej tento zákaz platí.

 

Akých lokalít sa týka zákaz predaja a pitia alkoholu?

  • v zariadeniach spoločného stravovania, v predajniach potravín alebo na iných verejne prístupných miestach nachádzajúcich sa v Trnave na uliciach: Kollárova, Športová, A. Žarnova, Halenárska, Hlavná, Kapitulská, Paulínska, Hlboká, Spartakovská, Dolné bašty, Strelecká, B. S. Timravy,  Ľ. Podjavorinskej, Orolská, Vajanského, Radlinského, Hviezdoslavova, Františkánska, Štefánikova a na Trojičnom námestí a Námestí Slovenského národného povstania;
  • v priestoroch futbalového štadióna Antona Malatinského v Trnave a v zariadeniach spoločného stravovania, v predajniach potravín alebo iných verejne prístupných miestach nachádzajúcich sa v nákupnom centre CITY ARENA v Trnave.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama