Futbal, 8. liga A: Smolenice porazili Šúrovce, Slávia Trnava nastrieľala poltucet gólov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.8.2018, 20.23, prispievatelia

Slávia Trnava zvládla úvodné ligové kolo na výbornú. Na ihrisku Slovenskej Novej Vsi zvíťazila vysoko 6:0. Hostia sa rozstrieľali až po bezgólovom prvom polčase. Výrazne im pomohlo aj vylúčenie Ondreja Repiského. Hetrikom sa zaskvel kapitán Marek Slovák. Po góle pridali aj Gábor, Záhora a Halmo.

Jeden z gólov trnavskej Slávie strelil aj Ľubomír Halmo. Foto: Ján Král

Buková potešila svojich priaznivcov víťazstvom nad Dolným Dubovým 3:1. Domáci viedli v 46. minúte trojgólovým rozdielom, keď sa po druhý raz v zápase presadil Stanislav Šuran.

Ešte pred tým skóroval v závere prvého polčasu Patrik Jaraba. Dolné Dubové sa zmohlo už len na zníženie. Strelecký účet si v novej sezóne otvoril Miroslav Porubčan.

Susedské derby Opoj – Vlčkovce rozhodol jediný gólový moment. Postaral sa oň v závere prvého dejstva domáci Richard Furko.

Úvodné kolo uzavrelo stretnutie, ktoré sa ako jediné odohralo v nedeľu. Smolenice v ňom potvrdili úlohu favorita, Šúrovce porazili 3:1. Prvý polčas bol v streleckej réžii domáceho kapitána.

Tomáš Štibraný sa presadil najprv vo 4. minúte, následne skóroval aj v závere prvej 45-minútovky. Po zmene strán síce Šúrovce znížili po zakončení Michala Hochmana, ale posledné slovo mal domáci Peter Vandák.