Futbal, 6. liga: Piešťany zdolali Zavar, Pavlice vyhrali v Majcichove

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.8.2018, 22.31, Ján Král

Zeleneč vyhral v Leopoldove 2:0. Prvý gól strelila nová posila tímu z rakúskeho Hirmu Marek Karol. Do tímu prišiel spolu s bratom Michalom. Výsledok pečatil po hodine hry z penalty Bartovič.

Futbal, 6. liga: Piešťany zdolali Zavar, Pavlice vyhrali v Majcichove

Momentka zo súboja Drahovce - Siladice. Foto: Miroslav Ledecký

Hrajúci tréner Cífera Paštiak strelil Dolnej Krupej hetrik a výraznou mierou prispel k triumfu svojho tímu 6:2. Dvoma gólmi sa pridal Krutý, jedným Grosman. V Dolnej Krupej strelil gól hneď v prvom zápase po návrate zo Špačiniec Pavol Bohunický, nič to však nebolo platné. Okrem neho sa totiž z hostí zapísal do listiny strelcov už len Sucháň.

V Drahovciach videli diváci šesť gólov, z toho štyri do siete Siladíc. Do útoku zavelil navrátilec z Austrálie Marcel Onder, hostia kontrovali Ertlom, ešte do prestávky však znova zariadil domácim vedenie Valla. Po zmene strán zvýšil Gabriš a hoci hostia v závere z penalty vykresali Laurincom iskierku nádeje na vyrovnanie, v 89. minúte pečatil triumf Drahovčanov 4:2 tiež z pokutového kopu Zajac.

Krakovany si doma poradili s Križovanmi 2:0. Skóre otvoril po polhodine hry Mosný, výsledok pečatil v 77. minúte z jedenástky Grivalský.

Majcichov kopal proti Pavliciam dva pokutové kopy, ani jeden ale nepremenil. Najprv neuspel z bieleho bodu Neštický a po zmene strán ani Marek. I preto nováčik z Pavlíc vyhral na pôde súpera 2:1. Víťazstvo hostí zariadil posila z rakúskeho Oggau Matúš Matejčík. Domáci korigovali v 66. minúte Marekom, na vyrovnanie im už ale sily nezostali.

Hneď v prvom kole novej sezóny naplno ukázal svoje kanonierske schopnosti Michal Babic. Červeník aj vďaka jeho hetriku zdolal Dechtice jednoznačne 4:1. Väčšina zápasu sa hrala na jednu bránku, hostia znížili z penalty Kunkom po faule brankára Khimicha. Posledné slovo ale mal domáci Róbert Ješko.

Stopér Červeníka Miroslav Jarábek (vo výskoku v červenom) z tejto šance gól nedal. Foto: Ján Král

Nováčik súťaže z Piešťan zdolal doma Zavar 3:2. Zápas bol dramatický, PFK najprv viedlo po góloch Lipku a aMaraza, lenže útočníci hostí Sudin a Beňo do 67. minúty vyrovnali. Rozhodnutie prišlo v samom závere, misky váh naklonil v 90. minúte pred Piešťany Martin Gula.

6. liga – 1. kolo:

Cífer – Dolná Krupá 6:2 (3:1)

Góly: 19. a 87. Krutý, 34., 46. a 81. Paštiak, 89. Grosman – 31. P. Bohunický, 66. Sucháň

CÍFER: D. Gašparovič – Orlický, Tom. Tibenský, Fajkus, Grosman, Kročka, Krutý, Drinko, Fulier, Gross, Paštiak (J. Gašparovič, Šarmír, Leffler)

DOL. KRUPÁ: Olšovský – Mat. Bachratý, Hrubý, D. Hrčka, Gažo, R. Skýpala, E. Horváth, Peško, SucháŇ, Fíba, P. Bohunický (Glonek, Bartoš)

Drahovce – Siladice 4:2 (2:1)

Góly: 7. Onder, 44. Valla, 64. M. Gabriš, 89. Zajac (pen) – 42. Ertl, 87. Laurinec (pen)

DRAHOVCE: Paulovič – Minárik, Onder, Poláčik, Zajac, Valla, Németh, Rusnáčik, Hargaš, Vančo, M. Gabriš (Marek Horúcka, Šerjeník, Šúst, Kosa, Wendland)

SILADICE: M. Lančarič – Gábor, L. Trnovec, Rau, Fančovič, Mesároš, Maťaš, O. Sekereš, Ertl, A. Horváth, Laurinec (F. Lančarič, M. Horváth, Repka)

Krakovany – Križovany 2:0 (1:0)

Góly: 30. Mosný, 77. Grivalský (pen)

KRAKOVANY: Valovič – A. Holán, Kubík, Ďuračka, Jančuš, Stolarik, Grivalský, Urban, Hornák, Mosný, Andrísek (M. Machač, Feranec, Mitošinka, Prištic)

KRIŽOVANY: Bzdil – Urbánek, Horský, L. Baláž, M. Baláž, Hrnčiar, M. Táčovský, Dananai, R. Šuran, Šúry, Hermanský (Kapitán, Šturdík)

Majcichov – Pavlice 1:2 (0:2)

Góly: 66. Marek - 1. a 31. Matejčík

MAJCICHOV: Vaško – M. Štrbo, Marek, Scheip, Ďuga, Neštický, Zajíček, Židek, Prochádzka, Holka, Škultéty (Mihálik, Bartoš, Bukovec, P. Krivosudský)

PAVLICE: Karmažín – Práznovský, L. Dubovský, Horňák, Bočko, Križan, A. Adámek, Kovelskyi, Szabó, Polednák, Matejčík (M. Kubík, Izakovič, Müller)

Červeník – Dechtice 4:1 (2:0)

Góly: 3., 5. a 70. Babic, 90. R. Ješko – 65. Kunka (pen)

ČERVENÍK: Khimich – R. Ješko, V. Krajčo, Jarábek, Stepanenko, Gábriš, M. Ješko, M. Modrovič, P. Nemec, Krajčovič, Babic (Štefunko, Gažo)

DECHTICE: M. Kúdela – Drgoň, Pav. Maška, D. Kúdela, Kolesik, Kunka, Heltko, M. Manca, Pet. Maška, Srdoš, Ružička (Chrvala, Púdela, Roháč)

Piešťany – Zavar 3:2 (1:0)

Góly: 26. Lipka, 55. Maraz, 90. Gula – 64. Sudin, 67. Beňo

PIEŠTANY: Budka – Szabo, Krajčovič, Beblavý, Lipka, Glos, Kusý, Gula, Štefanka, Dotkor, Maraz (Javorka, Korec)

ZAVAR: Žitník – Mat. Psota, Hrašna, P. Táčovský, Kardoš, Ďuriš, Jak. Vyskoč, Fridrich, Sudin, Beňo (Tandlmayer, Ťažký, Mich. Psota)

Leopoldov – Zeleneč 0:2 (0:1)

Góly: 14. Marek Karol, 62. Bartovič (pen)

LEOPOLDOV: L. Žemla – Gatci, Kavuliak, Svitek, Lukáčik, Polák, Piovarči, Endrle, Holan, Krajinčák, Poláček (L. Tvrdý, Hegeduš)

ZELENEČ: Ochaba – Bartovič, Kocian, Mich. Karol, Mar. Karol, P. Formanko, V. Formanko, M. Formanko, J. Horváth, Bánovec, Pavelek (A. Bednárik, Levčík, D. Belko, Hradský, Lopatník)