Futbal, 5. liga: Špačince bodovali naplno, Veľké Kostoľany porazili Horné Orešany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.8.2018, 23.11, prispievatelia

Špačince zvíťazili v Mokrom Háji 3:2. Hostia mali štart ako z rozprávky, v 20. minúte viedli už trojgólovým rozdielom. Dvakrát napol sieť Tomáš Mrva, jeden pridal aj Vladimír Obuch. Domáci dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu, na vyrovnanie sa už nezmohli.

Tomáš Mrva sa po návrate do Špačiniec uviedol dvoma gólmi. Foto: Ján Král

Horná Krupá neinkasovala ani v druhom ligovom vystúpení. Tentoraz však vyšla naprázdno v ofenzíve. Z Holíča si odniesla bod po bezgólovej remíze.

Všetko nasvedčovalo tomu, že rovnakým výsledkom sa skončí aj stretnutie medzi Moravským Svätým Jánom a Voderadmi. Lenže domáci rozohrávali v 86. minúte štandardnú situáciu, z ktorej rozhodol Marek Stanek.

Veľké Kostoľany – Horné Orešany 4:2. Domáci viedli v 55. minúte už o štyri góly. Trikrát v rade skóroval Dolinaj, na ktorého hetrik nadviazal aj Mičian. Horným Orešanom sa podarilo aspoň znížiť po strelách Meška a Planetu.

Zvončín nezvládol záver zápasu s Brodským a prišiel o víťazstvo. Domáci viedli po dvoch presných zásahoch Jonatána Rumpela 2:0. Lenže v 84. minúte znížil Gonda a o dve minúty na to vyrovnal na konečných 2:2 Bartal.