Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Chvíľu kopať a zbohatnúť

RELAX - Reportáže | 15.7.2011, 00.00, Vladimír Kampf

Archeológovia a hľadači pokladov využívajú aj letecké pohľady na zhodnotenie terénu a určenie záchytných bodov pre rôzne teórie. Zhora často vidno aj to, čo zdola človek ľahko prehliadne.

Chvíľu kopať a zbohatnúť

Veci, ktoré neboli celkom s kostolným poriadkom. Foto: Vladimír Kampf

reklama

 

Hustý les však zákerne prekryje stopy minulosti. Okrem iných miest dráždi pozornosť hľadačov pokladov aj zvyšok kostola a kláštora sv. Kataríny v lesoch medzi Dechticami a Naháčom. Rodinné hrobky pod kostolom už vyrabovali traja zlodeji v roku 1793. Traduje sa, že najmä na zákerné choroby zomierajúci mladí mnísi kdesi okolo kláštora zakopávali svoje tajne nazhromaždené cennosti. Svojho času sa tu totiž diali veci, ktoré neboli celkom s kostolným poriadkom. Nepríjemné skúsenosti s mníchmi z Katarínky opisuje aj niekdajší naháčsky farár Juraj Fándly. Hovorí sa tiež, že na tomto mieste už niektorí šťastlivci našli nejaké cennosti. Čo je na týchto rečiach pravdy a koľko ukrytého bohatstva je ešte okolo ruiny?

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama