Trnavské rybníky
reklama

Kam s ďeťmi cez prázdniny: Zabi nudu, zaži dobrodružstvo!

AKTUALITY - Trnava | 8.7.2011, 17.07, Darina Kvetanová

TRNAVA – Nemajú vaše deti cez prázdniny čo podniknúť? Prihláste ich do letných mestských táborov. Prvý turnus sa začína už tento pondelok.

Kam s ďeťmi cez prázdniny: Zabi nudu, zaži dobrodružstvo!

Ilustračné foto: Darina Kvetanová

Cukrovar
reklama

Centrum voľného času Kalokagatia ponúkne deťom počas piatich šesťdňových turnusov stále niečo nové.

V rámci prvého tábora, ktorý trvá od 11. do 15. júla pôjdu deti na výlet do exotickej zoologickej záhrady v Trakoviciach, na výlet do Hlohovca a okúpať sa na kúpalisko vo Vincovom lese. Pozrú si dobrovodskú hradnú zrúcaninu aj hrad Devín. Priestor bude, samozrejme, aj na hry a s pedagógmi pôjdu do kina.

Kto sú šermiari a sokoliari z Trenčianskeho hradu? Akými remeslami sa ľudia živili? Kto žil na hrade Červený Kameň? Na to prídu v rámci druhého turnusu od 18. do 22. júla. Nakuknú tiež na Smolenický zámok, obdivovať budú jaskyňu Driny a prejdú sa na Jahodník. Kúpanie v lete musí byť, pôjdu sa preto vyjašiť na kúpalisko do Vincovho lesa. Aj ich čaká kino a kopec hier.

Dni zdravia
reklama

Ďalšie variácie Leta s Kalokagatiou ponúka tretí turnus od 25. do 29. júla. Počas neho deti navštívia bratislavskú zoologickú záhradu, absolvujú tvorivé dielne v Medzinárodnom dome umenia pre deti Bibiana, pozrú sa na Dobrú Vodu a užijú si tamojšie kúpalisko. Na výlet pôjdu aj do Piešťan a poplavia sa po Váhu. A tiež zistia tajomnosti a zaujímavosti o hrade Červený Kameň.

Štvrtý turnus od 1. do 5. augusta má príznačný názov Pevnosť Boyard a v tomto duchu sa ponesie aj jeho náplň. Súčasťou tábora budú súťažné hry, no i návšteva Kompánie trnavských žoldnierov vo veži mestského opevnenia, kúzelnícke predstavenie, výlet do dedinky remesiel a umenia Abeland pri Lozorne, do zoo v Trakoviciach, do Bratislavy a na hrad Devín a ani v tomto tábore nebude chýbať návšteva kúpaliska vo Vincovom lese.
Tajomstvá našich predkov, ktoré budú deti odhaľovať pri zrúcanine kostola na Katarínke, na Bradle a zrúcanine hradu Branč, zrúcanine kláštora v Skalke nad Váhom a v Trenčíne. Samozrejme, že ani malí záujemcovia o históriu nebudú ukrátení o kúpalisko, hry a opekanie v prírode. Turnus sa začína 8. augusta a potrvá do 12. augusta.

Posledný, šiesty tábor od 15. do 19. augusta sa volá Hurá, prázdniny! a v programe má okrem hier, kina, lanového centra a kúpaliska vo Vincovom lese aj výlet na dopravné ihrisko vo Vrbovom, návštevu Piešťan, Bratislavského hradu, Bibiany a Múzea hodín v dome U dobrého pastiera, vivária v Trakoviciach a planetária v Hlohovci.

Tábory sú určené pre deti od 7 do 12 rokov, začínajú sa vždy o 8. a končia o 16. hodine. Prihlášky sú k dispozícii v Kalokagatii – CVČ na Streleckej ulici alebo na webovej stránke cvc.trnava.sk.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama