Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Trnavská defenzíva opäť slávila úspech, Spartak si môže splniť európsky sen

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.8.2018, 11.53, Ján Král

Spartak Trnava ďalej sníva európsky pohárový sen. Andeli vyhrali v prvom zápasy play-off Európskej ligy na pôde slovinskej Olimpije Ľubľana 2:0. Na postup do skupinovej fázy im stačí v domácej odvete aj remíza či prehra o gól. Slovenský Rím je veľmi blízko k tomu, aby sa dočkal nádhernej futbalovej jesene.

NÁZORY: Trnavská defenzíva opäť slávila úspech, Spartak si môže splniť európsky sen

Základná jedenástka Spartaka v zápase v Ľubľane. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

V skupinovej fáze môžu byť súpermi Spartaka aj také kluby ako Arsenal Londýn, Chelsea, Lazio Rím, AC Miláno, atď. Pravda, stále je to v stave „keby“, už je to však veľmi blizúčko.

 

Úžasné však je, že Trnava už štyri mesiace bez prestávky doslova žije futbalom. Na zisk titulu nadviazali hráči parádnou jazdou v Európe. O dianie okolo Spartaka sa teraz zaujímajú aj ľudia, ktorí inak sledujú klub len okrajovo.

 

Očakáva sa, že Štadión Antona Malatinského bude vo štvrtok na odvetu opäť zaplnený, už tretíkrát v Európe za sebou!

ŠUPA technika
reklama

 

 

Dobrá organizácia a disciplína

Duel v Slovinsku ukázal, že proti Trnave stojí technicky výborne vybavený protivník, hráči Olimpije nemali problém so spracovaním lopty, rýchlymi a presnými prihrávkami, ukázali pružný pohyb i ofenzívnu silu.

 

Narazili však na pevnú trnavskú defenzívu. Dobre organizovanú a disciplinovanú. Andeli si dokázali udržať čisté konto aj napriek tomu, že hrali viac ako hodinu o desiatich – bez vylúčeného Tótha.

 

A to ešte mohli v závere svoje víťazstvo navýšiť, Grendelovu strelu letiacu do bránky však zblokoval obranca.

 

Fanúšikovia Spartaka boli dvanástym hráčom tímu. Foto: Peter Kollár

 

 

Okrem výbornej pracujúcej defenzívy spoľahlivo chytal aj brankár Martin Chudý. Najvážnejšiu situáciu riešil v druhom polčase, keď sa za obranu dostal striedajúci Boateng, rýchlym vybehnutím mu ale Chudý zmenšil strelecký uhol a Ghančan napálil v tutovke len do trnavského gólmana.

 

„Po kolmici sa dostal za obranu, prebral si loptu a išiel na mňa. Videl som ako lopta putuje, vystupoval som dopredu, snažil som sa brankársky roztiahnuť nohy, išiel som so zadkom na zem, aby ma nemohol podstreliť. Som rád, že som v tom momente podržal mužstvo,“ vravel po stretnutí spokojne Chudý.

 

„Verili sme v naše schopnosti, vo vyrovnaný zápas a tiež že máme svoju silu, čo dokumentuje aj fakt, že sme ešte vonku v pohárovej Európe neprehrali. Boli sme nastavení na to, že tu uhráme dobrý výsledok,“ pridal pohľad kabíny.

 

Inak, Chudý si počas zápasu užil od domácich fanúšikov. „Hádzali po mne všeličo. Vyzbieral som 3,98 eur po zápase. Mám aspoň na kávu. Aj žuvačky tam boli, jednu som si aj dal, aspoň som mal svieži dych," dodal s úsmevom na stretnutí s novinármi.

 

Jeden z predmetov trafil aj maséra Spartaka Patrika Gogoláka, ten zapaľovač hodený z tribúny doniesol štvrtému rozhodcovi.

 

Slovinskí ultras nie vždy zvládali emócie. Foto: Peter Kollár

 

 

Líder Bakoš prevzal Pehlivanovu úlohu

Prvý gól andelov strelil z penalty Marek Bakoš, z bieleho bodu napálil „na drzáka“ do stredu bránky. Ešte do prestávky rovnaký hráč centrom hľadal z pravej strany Erika Jirku, no Ilič si loptu babrácky zrazil do bránky v snahe odhlavičkovať ju do bezpečia.

 

„Mareka asi odnesieme na rukách až do Trnavy,“ glosoval krátko po stretnutí výkon hrotového útočníka defenzívny stredopoliar Jakub Rada.

 

Bakoš sa skutočne ukazuje ako skvelá posila. Nielenže strieľa góly, na hrote útoku aj množstvo lôpt vybojuje, neúnavne naháňa obrancov pri rozohrávke, dokáže zakryť ťažké lopty a pôsobí aj ako líder tímu.

 

Rozpráva s rozhodcom, zjednáva si rešpekt, keďže si to vďaka svojmu pozitívne vybudovanému renomé môže dovoliť. Úloha, ktorú na seba bral v minulej sezóne Yasin Pehlivan, má opäť nositeľa.

 

Marek Bakoš (v bielom pri hlavičkovaní) je výraznou posilou Spartaka. Foto: Peter Kollár

 

 

O takých výsledkoch ani nesníval

Jakub Rada prepustil v 71. minúte miesto Matejovi Oravcovi. Dovtedy poctivo plnil úlohu defenzívneho štítu a snažil sa konštruktívne rozohrávať.

 

„Dosiahli sme vynikajúci výsledok, bol to veľmi ťažký zápas, veľmi skoro sme prišli o vylúčeného stopéra Martina Tótha. Ovplyvnilo to ráz stretnutia, väščinou sme sa potom bránili. Mali sme šťastie v zakončení, hlavne druhý gól nám veľmi pomohol. Hralo s nami aj šťastie, prečkali sme šance súpera a nakoniec je z toho parádny rezultát,“ pochvaľoval si Rada.

 

„Tréner nás pripravoval, že proti nám bude stáť kombinačne veľmi silné mužstvo, silné na lopte. Mali to ešte uľahčené početnou prevahou. Zvládli sme to ale. Sen o skupinovej fáze nabral znova o niečo reálnejšie obrysy, snívame ďalej, stále sme však len v polovici dvojzápasu. Odveta bude ešte veľmi náročná,“ podotkla letná posila Trnavy z Mladej Boleslavy.

 

„Priznám sa, že keď som prišiel do Trnavy, netušil som, kam až môžeme dokráčať. Na play-off Európskej ligy som veru nemyslel vtedy ani náhodou. Už s Belehradom sme ale cítili, že sme blízko k veľkému úspechu. Nepodarilo sa, teraz sme vedeli, že máme druhú šancu, odhodlanie bolo na našej strane obrovské,“ doplnil.

 

V Ľubľane patrí cyklodoprava k obľúbeným spôsobom presunu. Foto: Ján Král

 

Centrum mesta je čarovné i vďaka rieke Ľubľanici. Foto: Ján Král

 

 

Podpora v hľadisku

Skvelí boli aj trnavskí priaznivci. Do Ľubľany dorazil už okolo poludnia, cez deň si užívali krásy mesta, posedávali v baroch, popíjali pivo, niektorí sa zabávali spevom.

 

Keď sa blížil čas výkopu, stretli sa na jednom z námestí a ulicami Ľubľany sa spoločne presunuli na štadión.

 

Presun fanúšikov Spartaka z mesta na štadión. Foto: Peter Kollár

 

 

V sektore hostí sa zišlo zhruba 700 priaznivcov, ktorí o sebe hlasivkami cez zápas dávali vedieť a vytvorili tímu domácu atmosféru.

 

Na úvod sa prezentovali aj červeno-čiernymi kartónovým choreom. Ultras Spartaka zanechali v Slovinsku dobrý dojem, čo ocenil na pozápasovej tlačovke pochvalným vyjadrením aj tréner andelov Radoslav Látal.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama