Futbal, 6. liga: Drahovce prevalcovali aj Cífer, Majcichov vydoloval body so Siladicami

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 26.8.2018, 15.21, Ján Král

Futbalistom Drahoviec ide karta. V úvodných troch kolách šiestej ligy získali plný počet bodov. V troch zápasoch pritom strelili až osemnásť gólov! Štatistiky si vylepšili aj v súboji s Cíferom, ktorý vyprášili doma 5:0.

Futbalistom Drahoviec sa v tejto sezóne darí nad očakávanie. Foto: Miroslav Ledecký

Do vedenia išli Drahovčania z penalty Zajaca už v 8. minúte. Potom ešte dvakrát napli sieť Gabriš aj Németh.

Víťazstvo mohlo byť aj vyššie, ale Drahovciam dva góly neuznali a štyrikrát loptu zastavila tyč cíferskej bránky.

Hostia v závere dohrávali bez vylúčeného Kupkoviča, ktorý išiel v 82. minúte po druhom "žltom" faule predčasne pod sprchy.

---

Siladice sa ujali vedenia v Majcichove v 40. minúte, keď si center Mesároša prebral v šestnástke Sekereš a strelou k bližšej žrdi prekonal Vaška. Domáci však odpovedali okamžite. Tomáš Bartoš v šestnástke obišiel brániaceho protihráča, našiel na päťke Mareka a ten už iba zasunul loptu do siete.

Hostia sa aj po zmene strán ujali vedenia, z penalty skóroval Maťaš. V 65. minúte ale Majcichov rýchlo rozohral štandardku, center z ľavej strany našiel hlavu Hrušku a ten vyrovnal.

Rozhodnutie prišlo v samom závere, nákop Mareka do šestnástky našiel Hrušku, ktorý loptu sklepol pred Neštického a ten bez prípravy nasmeroval loptu do siete, čím upravil na konečných 3:2.

---

Zeleneč vyhrával na pôde Zavar po polčase dvojgólovým rozdielom, keď sa do listiny strelcov zapísali Marek Karol a Juraj Horváth. Domáci ale po prestávke spustili kanonádu a skóre otočili piatimi gólmi. Do útoku zavelil Matej Psota, po dva góly pridali útočné hroty Sudin a Beňo. V závere už iba hosťujúci Bartovič z penalty znížil na 5:3.

---

Dolná Krupá získala prvý bod v novej sezóne, remízu 1:1 si priviezla z Krakovian. Domáci síce vyhrávali od 6. minúty po góle Andríseka, v úvode druhého polčasu ale vyrovnal Sucháň.

---

Dechtice boli v Leopoldove blízko k víťazstvu, ešte desať minút pred koncom viedli, keď ich v 50. minúte gólom posadil na koňa Ružička. Lenže, v 80. minúte zariadil deľbu bodov a výsledok 1:1 domáci Lukáčik.

---

Križovany síce vyhrali v Červeníku prvý polčas gólom Hrnčiara, ale na konci sa tešili domáci. Kanonieri Babic a Krajčovič strelili po dva góly a zariadili víťazstvo Červeníčanov 4:2. Za hostí už iba korigoval skúsený Milan Baláž.

---

Gól Martina Gulu z 57. minúty rozhodol o výsledku súboja medzi nováčikmi šiestej ligy. Piešťany zdolali Pavlice 1:0 a spolu s Drahovcami sú na čele tabuľky bez straty bodu.

6. LIGA – 3. KOLO:

Drahovce – Cífer 5:0 (2:0)

Góly: 8. Zajac (pen), 18. Gabriš, 67. a 72. Németh (prvý z pen), 80. Gabriš

ČK: 82. Kupkovič (Cífer)

DRAHOVCE: Paulovič – J. Poláčik, Valla, Onder, Zajac, Németh, Šúst, Rusnáčik, Hargaš, Horúcka, Gabriš (Bihari, Minárik, Bednár, Wendland)

CÍFER: D. Gašparovič – Orlický, Domorák, Fajkus, Kupkovič, Grosman, Krutý, Mackura, Magdolen, Jovanovič, Paštiak (J. Gašparovič, Luky)

Kuriózny gól Drahoviec:

Majcichov – Siladice 3:2 (1:1)

Góly: 41. Marek, 65. Hruška, 89. Neštický – 40. O. Sekereš, 58. Maťaš (pen)

MAJCICHOV: Vaško – Mil. Štrbo, Marek, Neštický, Zajíček, Židek, Prochádzka, Áč, Scheip, Škultéty, Bartoš (B. Chynoradský, Hruška)

SILADICE: M. Lančarič – Gábor, Trnovec, Rau, Maťaš, O. Sekereš, Mesároš, Fančovič, M. Horváth, Ertl, Repka (Jakubec)

Rozhodujúci gól Majcichova:

Zavar – Zeleneč 5:3 (0:2)

Góly: 55. Psota, 66. a 75. Sudin, 67. a 87. Beňo – 20. Mar. Karol, 43. J. Horváth, 80. Bartovič (pen)

ZAVAR: Žitník – P. Táčovský, Ďuriš, Fridrich, Mat. Psota, Vido, Ťažký, Oláh, Tandlmayer, Beňo, Sudin (Hrašna, Jak. Vyskoč, Potisk, Gonos)

ZELENEČ: Zolvík - Bartovič, D. Belko, Bednárik, P. Formanko, V. Formanko, Mich. Karol, Mar. Karol, Hradský, Bánovec, J. Horváth (Levčík, M. Formanko, Pecko)

Krakovany – Dolná Krupá 1:1 (1:0)
Góly: 6. Andrísek – 47. Sucháň
KRAKOVANY: Valovič – Kubík, Machač, Grivalský, Toplanský, Stolárik, Urban, Prištic, Feranec, Andrísek, Pažík (Vavrinec, Mitošinka, Jančuš, Jurda)
DOL. KRUPÁ: Olšovský – Hrubý, Lopatka, Ištvanec, Gažo, R. Skýpala, Sucháň, E. Horváth, Hrčka, Kollár, Nádaský (Vravúšek)

Červeník – Križovany 4:2 (0:1)
Góly: 69. a 80. Krajčovič, 70. a 90. Babic – 38. Hrnčiar, 75. M. Baláž
ČERVENÍK: Khimich – M. Ješko, Jarábek, M. Modrovič, Stepanenko, Mihálik, Gažo, Gábriš, P. Nemec, Krajčovič, Babic (Štefunko, Vinci)
KRIŽOVANY: Bzdil – Hermanský, Mich. Urbánek, Vrábel, Horský, L. Baláž, M. Baláž, Málik, Hrnčiar, M. Táčovský, Dananai (J. Šiška, Viselka)

Piešťany – Pavlice 1:0 (0:0)
Gól: 57. Gula
PIEŠTANY: Budka – Szabo, Krajčovič, Beblavý, Glos, Kusý, Gula, Štefanka, Doktor, Maraz, Lipka (Korec, Polačik, Štefanka, Strelec)
PAVLICE: Karmažin – Práznovský, Dubovský, Bočko, Križan, Adámek, Cintula, Kovelskyi, Szabó, Matejčík, Polednák (Dunda, Muller)

Leopoldov – Dechtice 1:1 (0:0)
Góly: 80. Lukáčik – 50. Ružička
LEOPOLDOV: L. Žemla – Holan, Endrle, Lukáčik, Kavuliak, Gatci, Svitek, Piovarči, Krajinčák, Slovák, Švestka (Polák, Prosnan, Kočí)
DECHTICE: Drgoň – M. Manca, Pet. Maška, Pav. Maška, Ružička, Heltko, Sliva, Krivánek, Kolesik, Rohač, Chrvala (P. Jankovič, S. Jankovič, Remenár)

1   OFK - Drahovce 3 3 0 0 18:2 9   0
2   PFK Piešťany 3 3 0 0 9:3 9   3
3   ŠK Slávia Zeleneč 3 2 0 1 12:7 6   6
4   OŠK Zavar 3 2 0 1 11:6 6   0
5   TJ Slovan Červeník 3 2 0 1 10:6 6   0
6   OZ TJ Družstevník Pavlice 3 2 0 1 5:4 6   3
7   FK Krakovany 3 1 1 1 4:4 4   -2
8   TJ Družstevník Siladice 3 1 0 2 7:8 3   0