Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Spartak sa v prípade postupu do skupiny bude potrebovať posilniť

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.8.2018, 12.55, Ján Král

Spartaku patrí po šiestom kole Fortuna ligy siedma priečka tabuľky. Andeli získali osem bodov a dosiahli skóre 4:2. Na jednej strane má tím fantastickú obranu – štatisticky najlepšiu v lige. Pre ilustráciu, na druhom mieste v ukazovateli inkasovaných gólov sú zhodne Slovan a Ružomberok, ktorých brankári ťahali loptu zo siete už šesťkrát.

NÁZORY: Spartak sa v prípade postupu do skupiny bude potrebovať posilniť

Filip Dangubič (v červeno-čiernom) nastúpil v lige v základnej zostave v piatich zápasoch. V pohárovej Európe príležitosť dostáva iba ako striedajúci hráč. Aj to vypovedá o rotácii v trnavskom tíme. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Vzadu to teda Trnave klape, horšie je to s ofenzívou. Tú majú slabšiu už len posledné Michalovce, ktoré strelili ešte o gól menej ako Spartak.

 

Útočníci Spartaka sa pritom odtrhli z reťaze zatiaľ iba v dueli s Michalovcami, ktorým nasúkali tri góly. Skórovať ešte dokázali pri výhre 1:0 nad Zlatými Moravcami, lenže v Senici, Podbrezovej, Nitre a ani doma proti Ružomberku sieť nerozvlnili ani raz.

 

Proti andelom zatiaľ stáli v lige papierovo ľahší súperi. Kým v minulej sezóne práve proti ním získavali červeno-čierni body, teraz ich stratili už desať. Na vedúci Slovan strácajú aktuálne šesť bodov.

ŠUPA technika
reklama

 

„Dnes máme za sebou trinásty súťažný zápas za krátky časový úsek, do toho náročné cestovanie, veľa zmien v tíme, každý zápas točíme zostavu. Nie je to jednoduché držať chlapcov vo forme. Kondícia ubúda, máme toho strašne veľa a pred sebou náročný zápas s Ľubľanou. V klube sme sa rozhodli, že dáme teraz prednosť Európskej lige. Priznám sa, že domáca súťaž ide trochu bokom. Vyhovárať sa nechceme, no vo štvrtok máme historickú šancu postúpiť do skupiny. A tomu podriadime všetko. Mohli sme sa sústrediť na slovenskú ligu, vypadnúť už s Mostarom, no dotiahli sme to v pohároch ďaleko a bola by škoda to teraz zahodiť,“ povedal na margo štatistík tréner Spartaka Radoslav Látal.

 

Všetko sa momentálne odvíja aj od sily, akú dokáže Spartak použiť na ligu. Tréneri rotujú zostavu. Pokým v pohárovej Európe sa vyprofilovala na jedenástku, ktorá sa mení len minimálne, v lige sa točí oveľa viac.

 

V základe sa napr. už päťkrát objavil Dangubič a štyrikrát Pekár, ktorí v Európe toho veľa nenahrali. Taký Rada napr. naskočil do ligy v základe zatiaľ iba raz, Greššák, Bakoš a Grendel len dvakrát. To sú mená, ktoré by Spartaku určite na domácej scéne výrazne pomohli k lepším výsledkom i hernému prejavu.

 

Momentálne je však priorita jasne daná – Európa. Ak sa podarí Spartaku vo štvrtok vybojovať si účasť v skupinovej fáze Európskej ligy, každý dá za pravdu, že obety v lige mali zmysel.

 

Spartak sa však bude musieť potom zákonite posilniť. Rotácia bude totiž v prípade účasti v skupine Európskej ligy počas jesene nevyhnutná a hrať popritom ligu iba so súčasným kádrom vyznieva riskantne.

 

Funkcionári to vedia a na posilách pracujú. Nie všetko vyšlo, taký Vacek už je v Dánsku, Ljubičič v Slovane, Čiviča Sparta zrejme nepustí (navyše, grošmi u "Rudých" štrngá pražská Slavia), vo výhľade sú ale ďalšie mená.

 

Aj tu platí, že sa všetko bude odvíjať od štvrtkového rezultátu, ktorý môže priniesť do trnavskej kasy nemalé finančné prostriedky.

 

Straty v domácej súťaži sú zatiaľ dohnateľné. Ligový vlak si však nesmie nechať Spartak utiecť priďaleko, zimné precitnutie by totiž mohlo byť mrazivé.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama