Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: V Brestovanoch sme príjemne zaskočili aj seba

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 27.8.2018, 21.16, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: V Brestovanoch sme príjemne zaskočili aj seba

Brestovany vyšli proti Hrnčiarovciam bodovo naprázdno. Archívne foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Brestovany - Hrnčiarovce 1:4.

 

Milí priatelia,

cez víkend si peklo dalo prestávku, do ulíc sa že vraj vydalo aj pár nesmelých meteorológov, pretože doteraz sa presúvali inkognito, alebo s ochrankou, lebo bežný človek nevie, kto zapríčinil tie horúčavy a logicky, kto by mal dostať na búdku za ten hic, ak nie tí, čo ho nahlásili?

ŠUPA technika
reklama

 

Hned to inak vyzerá aj takto pri klávesnici, konečne nemám pocit že každým ťuknutím pchám prsty do nutely, rozvareného modzgu a vo všeobecnosti, že aj pri hociakom pohybe neplávam v oleji.

 

Ale dosť bolo počasia, pome k fodbalu.

 

Hovorí sa, že: Je to trapné jak nedeľné popoludnie, teda v tom zmysle, že ešte je síce víkend, ale už je fakticky v preč, existujú však aj svetlé výnimky.

 

Ako včera.

 

V súboji tímov bez bodu sa lámal chleba. I vzal tréner do ruky chleba lámal ho, vzdával vďaky, hovoriac: "Tu máte hráči moji, toto je čistá voda, aj minerálku zabudli dat, nebudem to natahuvat, tak skúste vyhrat."

 

I sa povedané, skutočnosťou stalo.

 

Prvé dve minúty sme príjemne zaskočili aj seba. Loptu sme si posúvali po celej ploche ihriska, domácim sme dovolili možno tri dotyky.

 

Porád v nás narástlo také to zdravé sebavedomie. A to až také, že Paťkoló napriahol ale z 25 metri a domáci sa konečne dostali k lobde. Pri stredovom kruhu. Druhá minúta a 0:1.

 

Ani po strelenom góle sa obraz hry nezmenil. Loptu sme si trpezlivo posúvali, že aj Pepo Gladiola by mal radost, herné kombinácie sme variovali, z toho by mal radost aj Laci, v strede poľa dával myšlienku hre tradične Pílka a ofenzívne impulzy z nie tak tradičnej pozície stopéra Sedlo.

 

A tak sme sa dostali aj k najkrajšej akcii zápasu. Po sérii prihrávok v strede poľa si Sedlo spomenul, že niekedy mal aj kamaráta Voza a poslal mu loptu do odkrytej pravej časti a ten nadýchaným centrom našiel na päťke Andreja, tiež aj Kladivom nazývaného.

 

Stopér však center jemne lízol hlavou a Kladivár dal gól, aký vie dať len on. Vložil sa do súboja a bokom stehna preloboval brankára. 

 

Ak by bol na jeho mieste Paťkoló, mali by sme podozrenie, že gól strelil treťou nohou. 21.minúta a 0:2.

 

Naše ofenzívne divadlo však pokračovalo. Brestovany sa na našu polovicu dostávali iba sporadicky po nakopávaných loptách, tie však vzadu spoľahlivo zbierala pozorná defenzíva, a ak ich nepozbierala tak odvrátila do zámezí.

 

Najbližšie ku strelenému gólu boli domáci asi v 30. minúte, kedy som píšťalou odvracal loptu na roh tesne vedľa našej bránky.

 

Trafit som však mohol aj tú súperovu o pár minút neskôr. Muno z pozície lavého obrancu poslal dhý pas za obranu, domáci stopér sa pošmykol, čím ma zmiatol, loptu som teda v šestnástke nespracoval ideálne, ale keby sa mi odrazila ešte silnejšie, tak sa loptu dogúla do brány, pretože brankár už bol v protipohybe.

 

Dobrý výkon na hrote korunoval druhým gólom Andy Kladivo, keď sme zatlačili zadné rady Brestovančanov pri rozohrávke, zachytil prihrávku a mal 4 možnosti prihrávky a jednu na strelu.

 

Zvolil poslednú alternatívu a spravil dobre. 38.minúta a 0:3.

 

A ked už sme boli tak vo švungu, pridal sa aj Sedlo, opäť sa objavil v strede poľa, skúsil a dobre zrobil.

 

Nie príliš prudká strela pred brankárom skočila a skončila v sieti. Lalalá. 40. minúta 0:4.

 

Pred koncom prvého dejstva ma ešte vykopol domáci stopér, teda ani nie tak mňa, ako loptu smerujúcu do brány po Paťkolovej prihrávke.

 

Do druhého dejstva nastúpili domáci výrazne lepšie. Z časti sme tomu napomohli aj my laxnejším prístupom, po úvodnom tlaku dokonca strelili aj pekný gól pätičkou, na naše šťastie však postranný odmával ofsajd.

 

V 55. minúte chytil Rihann gólovú tutovku domácich.

 

Prvých 10 minút teda boli opticky lepší domáci, nám sa opäť podarilo stratiť pár ľahkých lôpt, postupom času sme však hru vyrovnali.

 

Šancí však ubudlo na oboch stranách a to aj vďaka tomu, že Pílka dostal Kevina Costnera, ktorý sa od neho nechcel pohnúť ani na krok a tak mu Pílka hovorí, že zajtra ráno vstáva na 6.30 do roboty, keby teda chcel aj tam na neho čakat.

 

Ako plynul čas, už sme sa nemali kam ponáhľať, hrali sme to na istotu, často dozadu a sporadicky sme sa snažili ohroziť súperovu bránu strelami z diaľky.

 

Po góle volal najmä Pílkov priamy kop, ktorý domáci gólman s námahou vytlačil na roh.

 

Na opačnej strane sme v obrane dali zbytočne veľa priestoru domácemu krídelníkovi, ten sa s loptou toľko motal v našej šestnástke, až si ho našla čiasi fajka, o ktorú prepadol.

 

Penalta, ktorá len tesne prepadla pod Rihannka, chýbal iba malý kúsok. 71. minúta, 1:4. M. Toráč.

 

Vďaka pánu za prvý polčas, luxusný náskok sme si už nemohli dovoliť premrhať.

 

Za zmienku ešte možno stojí, že pozerám a trénerko minul všetky striedania, pozerám a kričím: "A nezabudol si na mna?"

 

A nič, nechal ma tam jak mladíka, až do konca.

 

A potom už bolo len také malé intermezzo, kedy boli na ihrisku dve lopty, tak sme v rámci zdržovačky to spravili tak, že sa tam objavili behom minúty asi trikrát, a chvílu ani jedna, čo jeden z domácich okomentoval slovami: "A potom napíše do Trnavského hlasu, že tu ani lobdy nemáme".

 

Koniec zápasu a fukoty na ŠAM, kde sme hostili Tescoboys, voči ktorým sa na Trnavu až podozrivo dvíhal kurz.

 

Chalani z lavičky však zabojovali a uhrali cennú remízu, pričom sme siahali aj na tri body. Za mna spokojnost, preto som hodnotil nedeľné popoludnie ako velmi vydarené.

 

A najvydarenejšie je to, ako napísal jeden priateľ na fb, že kým nás vo štvrtok čaká v trnavskom kotli pohárový zápas o Európu, na belasých čakajú v stredu Horné Orešany.

 

Spartak a Iskra do teho!!!

 

Nazdáááár

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama