Futbalová glosa: Proti Bohdanovciam sme po obrátke nastúpili ako kropení svacenou vodkou

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 4.9.2018, 21.44, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Strelec prvého gólu Hrnčiaroviec. Foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Bohdanovce 3:3 (klikni pre bližší kontext).

sú veci, ktoré sa píšu samé. Týmto by som hlavne chcel pozdraviť kamaráta Radisa, ktorý odkoučoval pohárový duel so sLovanom s úsmevom na perách.

Už pred začiatkom vedel, ako to dopadne. Keby im dali doma petku a vác, ako sa hovorí j... na to, srry čert to ber, chybička se vloudí, ale dali ledva dva a keby mali v kabíne nejaké svedomí, tak by ich to mátalo do nevím kedy.

Zostáva len pogratulovat budúcemu majstrovi, to už cez rozhodcov spravá. Iba že by im admin zase zaštrajkuval.

Ale lásku si nekúpiš. Deň po. Úspech si nevytlačíš v polygrafických závodoch, ani to, že parkuješ SUV na mieste pre invalidov z Teba nespraví lepšiehočloveka, to je len taký prchavý pocit.

Akurát, že v Trnave ho máme teraz každú chvílu. A neprchá a neprchá.

Pravidelne volám s tetou z Kežmarku, serus Marča, hovoríme o pocitoch, to je krása aj v televízore, to je pocit, akoby sme tí, čo sme na tribúne boli priamo na ihrisku. To nezaplatíš. To si musíš prežit.

Trnava má nejakých 65 tisíc ludí a s každým štvrtým sa zdravíš na výjazde, alebo tribúne.

Jasné, základna nekončí pri Horných Orešanoch, srdciari z Vištuku, Partizánskeho, Serede, Ostravy, Poľska, východu, stredu, záhoria.... To je radost.

To čo sa tam robí okolo teho futbalu? Bez strachu berú 5 - 6 ročných potomkov aj na výjazdy a potom dojde zdravotná prehliadka a doktor z EKG zahlási, že tie vaše deti majú celé srdce červenočírne.

Dobro, utrime patetické slzy, pome k temu nášmu dzedzinskému fotbalu.

Teda tam, dze skončil sLovan.

Hrnčiarovce nad Parnou prociva Bohdanovciam nad Trnavou. Dlhší názov má už len tá nórska dzedzina, čo ich starosta zaspal na klávesnici.

Chvílami to v sobotu aj vyzeralo, že sa nebude kvôli prietrži ani hrať, ale Há Roberto zahlásil, že o druhej to prestane a tak aj bolo.

Na mokrom teréne sa lepšie ujali hostia. Herne nás síce neprevalcovali, ale boli efektívnejší v útoku.

V 19. minúte zbehol na loptu za obranu agilný Heriban, spätnou prihrávkou našiel Minaroviča a ten zo šestnástky namieril presne - 0:1.

Udrieť mohlo o dve minúty na druhej strane. Paťkoló poslal do päťky presný center a loptu z pol metra do brvna poslal... Uhádli ste, Jeďo. A to sa len zastreloval.

Úradoval aj o pár minút neskôr, keď loptu v nájazde poslal mimo brány hostí, na opačnej strane zabránil gólu včasným vybehnutím Bufón proti Heribanovi.

Varovanie nám však nepomohlo a tak sme po úniku Chudého inkasovali opäť. 34. minúta a 0:2. A to už začalo byť povážlivé.

Fintu do žita sme nehodili, naopak, zacelili sme diery medzi obranou a zálohou, Vozo dokonca z pravej strany vládal aj dokopnúť ďalej než na prvého obrancu, po jednom z takých centrov našiel najstriebristejšiu hlavu, ale prvý polčas bol Šeďo zakliaty.

V poslednej minúte prvého dejstva sa však lopta po Pílkovom rohu dostala na hlavu Krásneho Voza a ten z pol metra do prázdnej brány znížil na rozdiel gólu.

A teraz mi nikdo neuverí, že som to dal ja, všetci budú určite hovoriť, že to strelil ten Mladý Vozo, aj ked už u nás nehráva. Polčas 1:2.

Do druhého dejstva nás privítal vytrvalý dážď, ktorý však čoskoro ustal a tak sme nastúpili ako kropení svacenou vodkou.

Najprv síce pohrozili hostia, ale hosťujúci záložník nemieril presne, aby o minútu na to sme v strede rozohrali šachovú partiu a po kolmej prihrávke za obranu sa k lopte dostal starý dobrý Jeďo a ten našiel z prvej nabiehajúceho Pílku - 2:2.

Chalanisko opäť parádny výkon v strede a to bol čerstvo po chorobe. Začínalo sa prakticky odznova, ale psychická výhoda bola na našej strane, čomu svedčala aj predvedená hra.

V 58. minúte sa zastreloval Dani Trubač a lopta len tesne preletela popri pravom vingli hosťujúceho gólmana, v tej istej minúte zbehol do šestnástky Vozo, loptu si však zle prebral, tak ju posunul späť Paťkolóvi, ktorý tvrdou strelou našiel pripraveného gólmana.

O dve minúty opäť Paťkoló tvrdo vystrelil z ľavej strany, Rišo Prekop ju len vyrazil na nabiehajúceho Jeďa a ten normálne trafil do odkrytej brány.

60. minúta a 3:2. Obrat jak hrom.

Ibaže. V tých chvíľach sme mali hru pod kontrolu. Ale prišiel priamy kop spoza 30 metrov, Hera miesto strely zvolil dloubák na nabiehajúceho Palša a ten hlavou do Bufónovho protiľahlého kúta nikým nekrytý vyrovnal na 3:3.

Môžete dvakrát hádať, koho to bol hráč. Áno, správne, mój. Nechal ma tam jak nechcené dieťa pred útulkom.

Stále však bolo dosť času zvrtnúť víťazstvo na našu stranu. O dve minúty však Jeďo v závare mieril vedľa, to isté bolo aj na opačnej strane.

V 67. minúte nešiel Kladivár po peknej prihrávke do sklzu a na loptu nedočiahol, v 73. minúte Pílka opäť v strede vyzvŕtal hosťujúcu zálohu, loptu poslal Jeďovi, ten ju potiahol až k rohovej čiare aj s brankárom hostí a mäkkým centrom naservíroval tutovku dobiehajúcemu Paťkolóvi, ten však opernou pravačkou prestrelil.

O dve minúty na to hlavičkoval na päťke vedľa s prispením brankára Pílka, v 81. minúte poslal gólový projektil z 20 metrov paťkoló, Prekop ho však na dvakrát kryl. Říkejte mi Karel Kryl.

V 82. minúte sa do šance ako slepé kura k zrnu dostal Andy Bé. Novosedlo mu z pozície ľavého obrancu prihral priamo na hranicu šestnástky a milý Andy mal minimálne 10 možností, ako streliť sám proti brankárovi gól.

Vybral si jedenástu a trafil vedľa.

V závere sa do šestnástky nepredral ani technicky vybavený Pílka, obrana ho skolila tesne pred čiarou na ľavej strane a gólom neskončila ani Sedlova hlavička a tak sme sa Bohdanovcami rozišli zmierlivo 3:3, aj keď by sa dalo povedať, že sme prišli o dva body.

Večer sme však opäť utužili partiu až tak, že dnes musíme ísť upratovať, ale určite nás to nakopne tak, aby sme o týždeň v Naháči bovali naplno.