Spartak v Dunajskej Strede neudržal vedenie, zápas prehral gólom zo záveru

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.9.2018, 17.14, Ján Král

Futbalistom trnavského Spartaka sa v domácej ligovej súťaži nedarí. Na pôde Dunajskej Stredy prehrali 2:3, hoci ešte štvrťhodinu pred koncom vyhrávali.

Spartak v Dunajskej Strede neudržal vedenie, zápas prehral gólom zo záveru

Čanturišvili nastúpil do druhého polčasu namiesto Luptáka. Archívne foto: Lukáš Grinaj

Ali Ghorbani dostal v dueli prvýkrát od svojho prestupu do Trnavy príležitosť v základnej zostave a trénerovi Radoslavovi Látalovi sa poďakoval najlepšie ako mohol.

Dunajská Streda viedla nad Spartakom od 7. minúty po góle Divkoviča, ktorý si dobre nabehol na loptu za trnavskú obranu a povedľa Rusova otvoril skóre.

Urastený iránsky legionár v službách bílich andelov ale v 29. minúte najprv vyrovnal potom, čo mu po dlhom nákope Jirka hlavou sklepol loptu do palebnej pozície a v 62. minúte poslal červeno-čiernych dokonca do vedenia, keď sa po centri Grendela zblíka presadil hlavou.

Lenže v 76. minúte Divkovič vyrovnal, potom čo Rusov strelu Tretiakova vyrazil, následne ale nemal šancu pri pohotovom pokuse dunajskostredského legionára.

DAC napokon strhol v samom závere víťazstvo na svoju stranu. V 90. minúte sa do palebnej pozície prekľučkoval Vida, Rusov jeho ranu vyrazil a Pačinda bez váhania napálil do siete.

Spartaku momentálne patrí v tabuľke až deviata priečka. Na vedúci Slovan, s ktorým sa stretne v ďalšom kole (hrá sa 29.9. o 18:00), strácajú Trnavčania pätnásť bodov.