Futbal, 6. liga: Červeník naložil Krakovanom, Zavar zdolal Križovany gólom zo záveru

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.9.2018, 20.21, Ján Král

Minulú sezónu 6. ligy mal Majcichov veľmi solídnu, v aktuálnej púšťa body ako na bežiacom páse. V nedeľu podľahol doma Cíferu 1:2 a pripísal si už piatu prehru zo siedmich zápasov. O víťazstve hostí rozhodli Paštiak a Grosman, Zajíček v závere už len korigoval výsledok.

Marcel Modrovič strelil za Červeník dva góly. Foto: Ján Král

Červeník si schuti zastrieľal proti Krakovanom, súpera poslal domov s výsledkom 6:2. Domáci mali troch dvojgólových strelcov, k útočným tykadlám Babicovi a Krajčovičovi sa pripojil Modrovič.

V súboji druhého s tretím gól nepadol. Regionálne derby medzi Piešťanmi a Drahovcami sa skončilo bez gólov.

Najtesnejším rozdielom vyhral nad Dolnou Krupou Leopoldov. O víťazstve 1:0 rozhodol v 19. minúte duelu Poláček.

Zápas ako remeň vydeli diváci v Zelenči. V stretnutí padlo desať gólov, napokon sa zrodila remíza 5:5, o ktorej rozhodol v 90. minúte vyrovnávajúcim gólom hosťujúci Laurinec, ktorý tak zároveň zavŕšil svoj hetrik.

Križovany na pôde lídra súťaže Zavara dlho siahali na dobrý výsledok, ešte krátko pred koncom držali remízový stav 1:1, Zavar dokonca deväť minút pred koncom zahodil Beňom pokutový kop, v samom závere ale rozhodol o víťazstve domácich Hrašna.

Dechtice držali s Pavlicami krok a bezgólový stav do 51. minúty. Potom posadil hostí na koňa hrajúci tréner Cintula. Vzápätí sa pridal hetrikom Matejčík a bolo po zápase. Izakovič neskôr pridal ešte ďalší gól Pavlíc, domáci Sliva tak v závere už iba upravil na 1:5.

6. LIGA – 7. KOLO:

Majcichov – Cífer 1:2 (0:1)
Góly: 77. Zajíček – 10. Paštiak, 48. Grosman
MAJCICHOV: Miškovič – M. Štrbo, Neštický, Marek, Zajíček, Áč, Urc, Holka, Ďuga, Valovič, Židek, (K. Krivosudský, Škultéty, Prochádzka)
CÍFER: Strašifták – Fajkus, Paštiak, Krutý, Kupkovič, Jovanovič, Grosman, Tom. Tibenský, Dzíbela, Pištej, Kročka (Janošovič, Mackura, Leffler)

Červeník – Krakovany 6:2 (3:0)
Góly: 21. a 29. Krajčovič, 44. a 87. Babic, 69. a 77. M. Modrovič – 53. Andrísek, 88. Vavrinec
ČERVENÍK: Janíček – P. Nemec, Krajčovič, M. Ješko, M. Modrovič, Jarábek, R. Ješko, Gábriš, Gažo, V. Krajčo, Babic (Štefunko, Žemla, Stepanenko)
KRAKOVANY: Valovič – Jančuš, Holán, Machač, Kubík, Ďuračka, Stolárik, Vavrinec, Andrísek, Urban, Mitošinka (Feranec, M. Jurda)

Piešťany – Drahovce 0:0
PIEŠTANY: Budka – P. Polačik, Krajčovič, Beblavý, Glos, Kusý, Gula, Štefanka, Maraz, Sekera, Lipka (Korec, Štefanka, Zelenay, Javorka)
DRAHOVCE:  Paulovič – J. Poláčik, Valla, Németh, Marek Horúcka, Zajac, Bihari, Šúst, Onder, Hargaš, Gabriš (D. Vančo)

Leopoldov – Dolná Krupá 1:0 (1:0)
Gól: 19. Poláček
LEOPOLDOV: Žemla – Piovarči, Lukáčik, Endrle, Švestka, Poláček, Krajčovič, Habán, Gatci, Kavuliak, Tvrdý (D. Krajinčák, Prosnan)
DOL. KRUPÁ: Olšovský – A. Skýpala, Hrubý, Gažo, Ištvanec, R. Skýpala, Sucháň, E. Horváth, D. Hrčka, Kollár, Glonek (Vravúšek, Bartoš)

Zeleneč – Siladice 5:5 (1:2)
Góly: 45. a 69. Bartovič, 46. Marek Karol, 74. Pavelek, 90. Babic – 6., 10. a 90. Laurinec, 75. a 80. Maťaš
ZELENEČ: Ochaba – Bartovič, P. Formanko, Bednárik, Kocian, J. Horváth, Michal Karol, Marek Karol, Bánovec, Pavelek, V. Formanko (Levčík, Babic, Bilčík, M. Formanko, Tibenský)
SILADICE: Chynoradský – Fančovič, Trnovec, A. Horváth, Rau, Gábor, Maťaš, O. Sekereš, Mesároš, Ertl, Laurinec (M. Horváth, Jakubec)

Zavar – Križovany 2:1 (1:1)
Góly: 43. P. Táčovský, 90. Hrašna – 39. Dananai
ZAVAR: Žitník – Ťažký, P. Táčovský, Kardoš, Krajčovič, Ďuriš, Ťažký, Mat. Psota, Oláh, Tandlmayer, Beňo, Sudin (Hrašna, Jak. Vyskoč)
KRIŽOVANY: Bzdil – Madara, Mich. Urbánek, Hermanský, Viselka, Horský, Málik, Barniak, Hrnčiar, M. Táčovský, Dananai (Viselka)

Dechtice – Pavlice 1:5 (0:0)
Góly: 89. E. Sliva – 51. Cintula, 62., 65. a 75. Matejčík, 81. Izakovič
DECHTICE: M. Kúdela – D. Kúdela, Jankovič, M. Manca, Krivánek, Pav. Maška, Srdoš, Ružička, Kunka, Chrvala, E. Sliva (Kissimonyi, Heltko, Remenár)
PAVLICE: Karmažín – Dunda, Bočko, Izakovič, Križan, Adámek, Horňák, Cintula, Muller, Szabó, Matejčík (Kovelskyi, Práznovský, Hornaček, Štora)