Trnavské rybníky
reklama

Pri autonehode mal šťastie v nešťastí, o niekoľko mesiacov viedol Zavar ako kapitán

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 26.9.2018, 11.00, prispievatelia

Zavar, účastník najvyššej oblastnej futbalovej súťaže, má vo svojom kádri viacero šikovných futbalistov. Jedným z nich je bezpochyby aj odchovanec Patrik Ťažký. Záložník, ktorý ešte len minulý utorok oslávil dvadsiate narodeniny, je pravidelnou súčasťou základnej zostavy trénera Vida. Všetko mohlo byť pritom inak. Mladý futbalista mal obrovské šťastie v nešťastí.

Pri autonehode mal šťastie v nešťastí, o niekoľko mesiacov viedol Zavar ako kapitán

Patrik Ťažký v zápasovej permanencii. Foto: Rudolf Federič ml.

Púpavy pri aleji
reklama

 

V čase, keď sa mal pripravovať na maturitu, bol súčasťou inej skúšky života. V polovici mája mal autonehodu na ceste z Trnavy do Zavara. Našťastie, vyviazol bez zranenia, rovnako ako jeho priateľka Lenka.

 

„Všetko sa to strhlo veľmi rýchlo. V jednej chvíli som pokojne počúval pesničky a zrazu som bol prevrátený v poli. V ten deň pršalo. Vracali sme od lekára, keďže priateľka bola na kontrole so zlomenou kľúčnou kosťou. Dostal som šmyk a prešiel do protismeru, kde išli protiidúce autá. Snažil som sa auto strhnúť čo najskôr späť, aby som nikomu neublížil. Nakoniec sme sa prevrátili do poľa,“ opísal nepríjemný zážitok Patrik Ťažký.

 

„Pozrel som na priateľku, či je v poriadku. Okoloidúci vodiči ihneď zastavili. Vytiahli sme Lenku z auta a počkali na príchod polície a sanitky. Z nehody sme obaja vyviazli bez jediného škrabanca. Auto išlo do šrotu, ale bolo mi to jedno. Hlavne, že sa nikomu nič nestalo.“

ŠUPA technika
reklama

 

Obdivuhodné je, že deň na to už figuroval v základnej zostave na zápas s Majcichovom. Aj to svedčí o tom, ako mu záleží na klube, ktorý ho vychoval. V stretnutí odohral kompletnú minutáž. Zavar vyhral 1:0.

 

„Možno to vyznie hlúpo, no vynechal som len tréning v deň nehody. Hneď v stredu bol sviatok a ja som do zápasu bez problémov nastúpil,“ spomenul.

 

Prešli presne tri mesiace od nepríjemnej autonehody a rodený Zavarčan viedol spoluhráčov premiérovo ako kapitán v pohárovom stretnutí proti Šúrovciam.

 

„Mal som 19 rokov. Bolo pre mňa cťou a potešením, že som v tak mladom veku dosiahol niečo také významné. V klube sú starší a skúsenejší futbalisti, ktorí by sa na túto funkciu hodili. Každopádne som bol veľmi rád, že si tréner vybral práve mňa. Je to krásny pocit,“ neskrýval potešenie Patrik Ťažký, ktorý má na konte zatiaľ jeden presný zásah z ligového zápasu proti Cíferu.

 

Tím Zavara. Foto: Rudolf Federič ml.

 

S kapitánskou páskou dohrával aj duel proti Zelenču a rovnako aj stretnutie s Cíferom. V oboch prípadoch vzorne zastával funkciu obvyklého kapitána Mateja Psotu.

 

Futbalista, ktorého veľkou záľubou je aj rybárčenie, si počas mládežníckych kategórii vyskúšal viacero postov – od brankára, cez krajného záložníka, až po hrotového útočníka.

 

Momentálne hrá na pozícii defenzívneho záložníka, na ktorej nastupoval aj počas sezóny 2016/17, keď so Zavarom získal majstrovský titul v 6. lige.

 

„Bola to moja prvá sezóna v A-mužstve. Tréner Lukáš Vido  ma vytiahol ako 17-ročného z dorastu a my sme hneď vyhrali titul. Po toľkých rokoch sa to konečne podarilo. Lukáš nás vyhecoval k tomu, aby sme do každého zápasu išli s tým, že chceme vyhrať. Hrali sme pekný futbal a dávali veľa gólov. Sezóna patrila nám. Určite sme si titul zaslúžili. Boli to neskutočné pocity,“ vrátil sa k majstrovskému titulu.

 

Zavar skončil v nasledujúcej sezóne štvrtý. Očakáva sa, že bude vysoko „rúbať“ aj teraz. Naznačuje tomu aj úvod súťaže, kde je po siedmom kole prvý o dva body pred Piešťanmi.

 

„Prehrali sme iba úvodný zápas, ostatné sme vyhrali. Máme to veľmi dobre rozbehnuté, ale stále je v lige viacero kvalitných mužstiev. Ešte je príliš skoro hovoriť o titule. Sezóna sa len začala. Na špici tabuľky sú malé bodové rozdiely. Odkedy je trénerom Lukáš Vido, chceme v každej sezóne hrať o prvé miesta. Určite by bolo nádherné opäť vyhrať v ligu,“ skonštatoval na záver Patrik Ťažký.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama