Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnavská hádzaná vstáva z popola

ŠPORT - Hádzaná | 11.7.2011, 10.39, Ján Král

V slovenskom Ríme vzniká nový hádzanársky klub. Partia nadšencov sa podujala obnoviť tradíciu tohto športu v meste. Fungovať budú pod hlavičkou HBC Trnava.

Trnavská hádzaná vstáva z popola

Allan Silberhon patrí k nadšencom, ktorí sa rozhodli postaviť hádzanú v Trnave znova na nohy. Foto: Ján Král

reklama

 

Zakladatelia Handball Clubu sa chcú venovať zatiaľ vyložene mládeži. „HBC je úplne nová značka, nemá nič spoločné s HK 47 Trnava. Chceme klub postaviť na tradíciách trnavskej Lokomotívy, transparentnosti a serióznej spolupráce s okolím,“ vraví jeden z členov výboru tímu Allan Silberhorn.

Zahraničná metodika

Bývalý hádzanár Trnavy, Piešťan a Nových Zámkov bude klub po funkcionárskej stránke ťahať spoločne s Marošom Rumanom, Máriom Brezinom a Marošom Pavlíkom. Cennými radami pomáha Peter Mesiarik starší. „Chceme v lete osloviť školy, kde by sa vytvorili športové krúžky vedené trénermi z našich klubov. Nadviazať chceme na nemecký model, ktorý počíta už so zapojením osemročných detí. Budeme ich učiť hry, ktoré simulujú hádzanú, a rozvíjať u detí všeobecnú pohybovú kultúru. Primárne nám ide o ich zdravý športový vývoj. Či z nich vyrastú napokon hádzanári alebo iní športovci, to je vo hviezdach. I takto však chceme podchytiť mládež,“ vysvetľuje Silberhorn.

reklama

Na začiatok Limbová

Dohoda už vznikla s Bilingválnou základnou školou s materskou školou na Limbovej ulici v Trnave, v meste však chcú získať na svoju stranu ešte ďalšie tri - štyri školy. Okrem výchovy najmenších chce klub hrať aj mládežnícke súťaže. Od septembra prihlási do krajských líg oddiely starších žiakov a mladších dorastencov. „Ide o chlapcov, ktorých vedie tréner Richard Matušek. V týchto dňoch chceme uskutočniť ich prestup do nášho klubu. Zatiaľ budú hrávať v nižších ligách, ak by sme neskôr získali na chod klubu viac prostriedkov, pokúsime sa o postup vyššie,“ vysvetlil Silberhorn.

Beh na dlhú trať

Klub výhľadovo uvažuje aj nad vytvorením A-mužstva. Momentálne to však nie je téma dňa. „Mužský kolektív vytvorený z odchovancov trnavského klubu plánujeme prihlásiť o pár rokov, keď vyrastú súčasní mladíci. Uvedomujeme si, že ide o beh na dlhú trať, a preto nechceme nič uponáhľať. V týchto dňoch sa schádzame na priateľských zápasoch v hale toľkí hádzanári, že by sme dali dokopy aj tri zostavy. Treba si však uvedomiť, že každý z nás má rodinu, prácu a až potom nasleduje hobby. Viem, že chlapci by mali chuť opäť hrať hádzanú, no nepovažujem za správne, aby sme išli do rizika, že nám časom povypadávajú z rôznych dôvodov hráči a zažijeme faux pas v podobe nedohrania súťaže. Klub chceme postaviť na zdravých a pevných základoch,“ dodal Silberhorn.

Seniori iba na turnajoch

Zároveň však podotkol, že seniorský kolektív sa bude zúčastňovať rôznych turnajov a aspoň týmto spôsobom reprezentovať Trnavu na poli mužov. „Teší nás aj ústretový postoj Mesta Trnava. Máme pocit, že radnica má záujem o návrat hádzanej do športovej haly a vytvorenie podmienok pre športovanie mládeže. Radi by sme v nasledujúcich týždňoch nadviazali na tieto myšlienky a prediskutovali ich na spoločnom stretnutí. Verím, že dospejeme k zhode,“ dodal Allan Silberhorn.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama