Volejbalistky vstúpili do novej sezóny prehrou na domácej palubovke

ŠPORT - Volejbal | 1.10.2018, 09.00, prispievatelia

Prvé kolo nového ročníka extraligy Trnavčankám vôbec nevyšlo. Takticky ani herne prvé dva sety na súpera nemali. Hráčky z Nového Mesta nad Váhom školili domáce v presnosti, efektivite i bojovnosti.

Na snímke smečuje Paula Zatrochová (Hit UCM Trnava). Foto: Laura Péchyová

V treťom sete sa hráčky Hit UCM Trnava pod vedením novej kapitánky Lenky Režnej vrátili do zápasu.

Celý tretí set viedli, zlepšili prihrávku i efektivitu útoku, avšak v strede setu súper prestriedal a domáce sa zľakli možnosti zdramatizovať zápas.

Súper Trnavu prakticky k ničomu nepustil a hlavný tréner Rastislav Filípek má týždeň na prípravu proti ďalšiemu tímu na domácej pôde, ale už z kategórie silnejších.

V sobotu sa opäť v Mestskej športovej hale na domácej pôde predstaví Hit UCM Trnava, kde privíta o 19:00 Slávia EU Bratislava.

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "V prvých dvoch setoch nám výborne hrajúce Nové Mesto nedalo žiadnu šancu, predčili nás vo všetkých herných činnostiach. Sľubne rozohratý tretí set sme, žiaľ, nedotiahli do víťazného konca."

1. kolo extraliga žien vo volejbale

Hit UCM Trnava - VK Nové Mesto nad Váhom 0:3 (-11, -15, -22)

Rozhodovali: Henček a Gerboc, 80 divákov.

Trnava: Vríčanová, Kočišová, Behúnová, Režná, Doludová, Zatrochová, liberá Gondeková a Slezáková (Grófová, Vasková, Rihová). Tréner: R. Filípek.

N. Mesto: Magyarová, Ráchelová, D. Hradecká, Richweissová, Balberčáková, Melicherová, libero Vojtechová (Martáková, Blizmanová, Rešutíková). Trénerka: L. Šujanová.

MVP: Veronika Richweissová (VK Nové Mesto nad Váhom)