Futsalisti podľahli Banskej Bystrici, strelili si dva vlastné góly

ŠPORT - Futsal | 7.10.2018, 10.00, prispievatelia

Trnavčania predstavili v zápase aj tri zahraničné posily.

Trnavačania na Banskú Bystricu nestačili. Foto: archív TH

Aj s tromi zahraničnými posilami vybehli na palubovku v Mestskej športovej hale v Trnave trnavskí futsalisti proti tímu Banskej Bystrice.

Česi Tomáš Veselovský, Jan Bulušek a Ukrajinec Yuri Kovelskij absolvovali svoju súťažnú premiéru za trnavský celok, ale výhry sa nedočkali.

Skóre zápasu otvorili domáci, avšak na ich smolu vlastným gólom, po ktorom pridal druhý presný zásah hostí Brazílčan Evandro.

Po zmene strán to boli opäť Banskobystričania, kto skóroval. Patrik Tužinský zvýšil už na 0:3 z pohľadu andelov.

V 29. minúte znížil Marek Gajdács, ale v tejto istej minúte pridal svoj druhý gól večera Evandro.

Na rozdiel dvoch gólov upravil neskôr hrajúci tréner Martin Cintula, ale opäť v tej istej minúte si domáci dali druhého vlastenca.

A keď skoroval Tužinský na 6:2 bolo jasné, že body poputujú do metropoly stredného Slovenska.

Nič na tom nezmenil ani gól z úplného záveru v podaní Trnavčana Richarda Horňáka na 3:6.

Najbližší zápas odohrajú Bíli Andeli v sobotu 13. októbra o 20.00  na palubovke bratislavských Barabérov.

VARTA futsal liga  – 4. kolo:

Bíli Andeli – futsal – Banská Bystrica 3:6 (0:2)

Góly: 29. Gajdács, 30. Cintula, 40. Horňák – 7. a 30. vlastný, 20. a 29. Evandro, 23. a 31. Tužinský

Diváci: 300

BÍLI ANDELI: Putera, Miškovič – A. Adámek, Cintula, Babják, Gajdács, Veselovský, Bulušek, Horňák, Kovelskyi, Humel, Gumbír

B. Bystrica: Mráz, Hanakovič, Konder, Vajda, Dobrota, Matheus, Čief, Evandro, Samson, Tužinský

1   ŠK Makroteam Žilina 3 2 1 0 13:6 7
2   Lion car MIBA Banská Bystrica 4 2 1 1 19:19 7
3   Mimel Lučenec 2 2 0 0 16:1 6
4   Pinerola Futsal 1994 3 2 0 1 17:9 6
5   Wild Boys '02 Bratislava 3 2 0 1 8:3 6
6   MŠK Žilina FUTSAL 3 1 1 1 12:15 4