Trnavské volejbalistky nestačili na favorizovanú Sláviu EU, duel prehrali

ŠPORT - Volejbal | 8.10.2018, 11.00, prispievatelia

Volejbalistky HIT UCM Trnava podľahli majstrovskej Slávii EU Bratislava 1:3.

Momentka zo zápasu. Zdroj: Hit

V zápase domáce začali s veľkým rešpektom. Favorit z Bratislavy nepustil v úvode prvého setu Trnavčanky vôbec do hry.

Na poste nahrávačky nastúpila za Trnavu Tatiana Grófová, ktorá svoju pozíciu zvládla vďaka zlepšenému výkonu prijímajúcich hráčok a straty koncentrácie súpera.

Dopredu jasný súboj dokázali domáce vďaka bojovnosti a koncentrácii prekvapivo zdramatizovať a znížiť stav setov na 1:2.

Vo štvrtom však Slávia Bratislava nepripustila zopakovanie minuloročného senzačného víťazstva Trnavy, zvládla ho a vyhrala 3:1.

V tabuľke je po 2. kole HIT UCM Trnava na 7. mieste vďaka 1 vyhratému setu pred UKF Nitra, budúcotýždňovým súper Trnavy.

HIT UCM Trnava - Slávia EU Bratislava 1:3 (-11, -19, 24, -15)

Zápas trval 81 minút, rozhodovali: Čuntala a Henček

Trnava: Zatrochová 5, Režná 6, Grófová 6, Behúnová 13, Vríčanová 4, Doludová 14, liberá Slezáková a Gondeková (Rihová 0, Límová 0). Tréner: R. Filípek.

Slávia EU: Nelsonová 11, Šepeľová 9, Körmendyová 9, Kvasnová 10, Fričová 10, O'Neillová 11, libero Magdinová (Palkovičová 3, Herdová 4). Tréner: M. Matušov.

Diváci: 100

Najlepšia hráčka: Körmendyovà (Slávia EU Bratislava)

Rastislav Filípek (tréner Hit UCM Trnava): „Pokiaľ nezachytíme úvod setu proti družstvu ako je Slávia, tak nemáme šancu na víťazstvo v danom sete. Druhy set s lepším vstupom, ale slabšia stredná pasáž, potvrdila sa, že ak nie sme na maxime našich možností, nevyhráme. Tretí set bol po dramatickejšej koncovke v náš prospech. Štvrtý, žiaľ, bez prenesenia emócii z koncovky tretieho, opäť sa potvrdilo, nesmieme vypnúť ani na jedinú výmenu.“