Trnavské rybníky
reklama

Futbalové hviezdy Larsson a van Hooijdonk si vyskúšali golfový areál v Trnave

RELAX - Trnavské pikošky | 17.10.2018, 07.00, Ján Král

Švéd ukázal kvality v golfe, Holanďan vo footgolfe.

Futbalové hviezdy Larsson a van Hooijdonk si vyskúšali golfový areál v Trnave

Henrik Larsson by vraj golf mohol aj vyučovať, taký je dobrý. Foto: Lukáš Grinaj

Nový Hlohovec
reklama


V golfovom areáli Driving Range v trnavskom Kamenáči mali nedávno cennú návštevu. Vyskúšať si odpaly a zahrať si footgolf prišli niekdajší poprední európski futbalisti.

 

V rámci návštevy Slovenska a Trnavy na rozmedzie slovenského Ríma a Bieleho Kostola zavítali i také esá ako Švéd Henrik Larsson či Holanďan Pierre van Hooijdonk.

 

Už 47-ročný Larsson počas aktívnej kariéry žiaril v tímoch Feyenoord Roterdam, Celtic Glasgow, FC Barcelona či Manchester United.

reklama

 

Počas kariéry strelil v prestížnych futbalových súťažiach dokopy viac ako 300 gólov. To isté platí o Pierre van Hooijdonkovi (48). 

 

Vďaka robustnej postave a vycibrenej technike zaznamenával góly aj za Celtic, Nottingham Forest, Benficu Lisabon, Feyenoord či Fenerbahce Istanbul.

 

Obaja prišli do krajiny pod Tatrami, aby tu odohrali futbalovú exhibíciu proti výberu Slovenska a Česka, ktorú na štadióne v Žiline zorganizovala Asociácia profesionálnych športovcov.

 

Pôvodne sa mal duel hrať v trnavskej City Arene, preto aj hviezdy futbalového neba boli ubytované v Trnave, pre problémy s vyťaženosťou trávnika na trnavskom štadióne však duel presunuli na sever Slovenska.

 

Pierre van Hooijdonk bol počas kariéry známy nielen svojou robustnou postavou vhodnou pre hrotového útočníka ale aj skvelou kopacou technikou, vďaka čomu strieľal množstvo gólov z priamych kopov. Vycibrený cit v nohe má naďalej, čo ukázal aj v Trnave na footgolfe. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

Bývalí ikonickí hráči Feyenoordu počas pobytu v Trnave okrem návštevy centra mesta vyskúšali aj spomínaný golfový areál. Henrik Larsson hral vyložene iba golf.

 

„Ukázal, že odpaly ovláda fantasticky, z môjho pohľadu je totálna topka. Hovoril mi, že golf chodí hrávať hlavne pre zábavu, často sa zúčastňuje exhibícií,“ povedal Michal Novotný, manažér Driving Range.

 

„Pierre van Hooijdonk sa zase predviedol vo výbornom svetle vo footgolfe, pri ktorom ukázal, že to má stále v nohe,“ pokračoval Novotný.

 

„Teší nás skutočnosť, že výprava Feyenoordu pôvodne prišla iba na skok, napokon ale zostala v areáli ešte zhruba dve a pol hodiny, tak dobre sa tu cítili,“ dodal.

 

Spoločnosť robili zahraničným esám aj známi domáci futbalisti. Vo footgolfe si meral sily napr. aj Miroslav Karhan.

 

Na Driving range bolo živo aj v ďalších dňoch. Odovzdať svoje skúsenosti sem prišiel španielsky tréner Sergio de Cespedes.

 

Ako infomoval Michal Novotný, klub sa pokúsi získať jeho metodiku a podpísať s ním kontrakt, aby pomohol s ďalším napredovaním klubu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama