Trnavské rybníky
reklama

Šípky ho takmer stáli kariéru

ŠPORT - Hádzaná | 7.1.2011, 00.00, prispievatelia

Hádzanársky reprezentant František Šulc patrí k takzvaným vianočným deťom, 13.decembra oslávil 32 rokov. Rodený Trnavčan si nenechal počas blížiacich sa sviatkov ujsť návštevu najlepšieho kamaráta práve v malom Ríme. No najviac sa tešil na to, že si vychutnal prvé Vianoce so svojou priateľkou a rodinou.

Šípky ho takmer stáli kariéru
František Šulc sa rozhodol pre hádzanú a urobil dobre.Foto: www.officeprint.sk

Čím boli nezabudnuteľné tieto Vianoce?
- Po šiestic sezónach, strávených v nemeckej Bundeslige, som prestúpil do maďarského Szegedu. Nedokázal som odolať ponuke účastníka Ligy majstrov. Navyše, zo Szegedu je to domov oveľa bližšie. Život kočovníka sa mi zunoval. Priateľka, rodičia, kamaráti, to všetko ma ťahalo bližšie. V Szegede navyše pôsobia aj ďalší dvaja Slováci, čo mi v Nemecku nevyšlo v ani jednom klube. Mám to bližšie k priateľke, ktorá dochádza za mnou. Od nového roka už rozmýšľame o spoločnom bývaní.

Púpavy pri aleji
reklama
V Lige majstrov sa Szegedu darí. Postúpil medzi šestnásť najlepších tímov. Dokázal senzačne triumfovať na palubovke minuloročného účastníka Final Four a jedného z ašpirantov na celkový triumph, ruského majstra Čechovských Medveďov…
- Tešili sme sa, no nevnímali sme to ako niečo svetaborné. Nikam nás tento zápas neposunul, hoci dva body z Ruska sú nesmierne cenné, nejaké pivko sa popilo už v šatni, nejaké aj na hoteli. Na druhý deň sme cestovali domov.
Vám sa však podaril aj iný husársky kúsok. Nastrieľať vo víťaznom zápase proti Minsku až 17 gólov. No niekde sa uvádza, že ich bolo len 16. Tak ako to teda je?
- Naozaj ich bolo 17 (smiech)
To ste si ich počítali?
Celý zápas sme si pozerali na videu a napočítali sme ich 17. Skutočne si nepamätám podobný zápas, okrem dvoch striel mi tam padalo úplne všetko. Raz som dal v druhej nemeckej bundeslige 16 gólov, ale to bol iný zápas, hádzal som vela sedmičiek.
V tabuľke Top kanonierov Ligy majstrov vám patrí so štyridsiatimi tromi gólmi ôsma priečka. Ako je to v maďarskej súťaži. Vnímate vôbec atmosféru v tíme?
V Szegede je domáckejšia atmosféra, sme tam až traja Slováci. V klube pôsobí ešte Tomáš Straňovský a Maroš Baláž. Navyše, sme skvelá partia, a to sa zákonite odráža aj na výkonoch tímu.
Už sa dorozumiete po maďarsky, alebo komunikujete v inej reči?
Tlmočí nám Attila Vadkertií, ale všetci chalani rozprávajú po anglicky, či nemecky. S komunikáciou preto žiaden problém nie je. Okrem toho na ihrisku jazyk na dorozumievanie nepotrebujete... J
Máte čas sledovať aj dianie v slovenskej Extralige?
Tak trošku, ak to čas dovolí. Občas si pozriem priamy prenos. Všimol som si, že Hlohovec má v tejto sezóne herné problémy. Úroveň našej najvyššej súťaže napriek úsiliu a snahe samotných hráčov či niektorých funkcionárov, vysoká nie je. Pripisujem to slabej reklame a popularite hádzanej na Slovensku. Niekdajšie bašty ako Topoľčany, Trnava, Košice, či Považská Bystrica fungujú na amatérskej úrovni, len vďaka enormnej snahe zanietencov a svet nám v tomto smere neuveriteľným spôsobom uteká. A čo bude, ak súčasná generácia skončí? Je to obrovská škoda.
Po sviatkoch vás čaká reprezentačný zraz v rámci prípravy na januárové majstrovstvá sveta. Tešíte sa na partiu okolo trénera Zoltána Heistera?
Vždy sa teším na zraz a nie som sám. Sme naozaj skvelý kolektív a v tom je naša hlavná sila. Na prvom zraze budú chýbať chalani z Bundesligy a tiež Peťo Kukučka zo Švajčiarska. Tréner zavolal do tímu niekoľko hráčov z Extraligy. Mladých, nádejných, nemal by byť problém. Káder je spolu už dlhší čas, zrejeme ako vino, sme na seba zvyknutí. Niečo sme už spolu preskákali. Je to zároveň príležitosť, aby sme sa pozliezali zo všetkých kútov sveta a boli trošku doma. Čaká nás kvalitná príprava, priateľské zápasy s Alžírskom, dobre obsadený Vianočný turnaj v Poľsku. Vrcholom však budú januárové MS vo Švédsku.
Tento rok je pre vás kariérne veľmi úspešný . Je tomu tak aj v súkromí?
Určite, momentálne prežívam veľmi pekné a šťastné obdobie. Mám upratané vzťahy, skvelú priateľku, som v pohode. Tento rok určite patrí k tým šťastnejším v mojom živote.
Podarí sa vám navštíviť aj rodnú Trnavu?
Jasné, v Trnave mám najlepšieho priateľa a z recesie sa zúčastním aj turnaja v hádzaní šípok, ktorého je organizátor a veľký vyznavač (smiech)
Takže šípky ako kompenzačné cvičenie ? Technika je však iná ako v hádzanej, myslím, že sa hádže zo súhlasnej nohy?
Presne tak, šípky sú vážna vec, majú svoje pravidlá, techniku. V Nemecku som hrával dokonca pravidelne a dostal som taký zápal do nohy, že som nemohol trénovať a nejaký čas ani nastúpiť. Prišlo ultimatum, buď šípky, alebo hádzaná (smiech). To myslím vážne, musel som sa zamyslieť, či mi tá hádzaná za to stojí (smiech)
A aký je názor svetobežníka a znalca ženského pôvabu na Maďarky? Nemky vo vašom hodnotení pre Trnavský hlas veľmi neuspeli?
V tomto smere  jet o dosť lepšie. Neporovnávajme neporovnateľné (smiech). Je pravda, že ročné obdobie nám nedovoľuje sedieť na terase a pozorovať okoloidúce dámy, no Maďarky sú jednoznačne krajšie. Pohľad na ne je skrátka estetickejší. 
PETRA ÁZACIS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama