MS v silovom trojboji skončili rekordne, pretekár vytlačil 370 kilogramov

ŠPORT - Silové športy | 23.10.2018, 06.00, prispievatelia

V posledný deň svetového šampionátu padali v Trnave parádne výkony.

MS v silovom trojboji skončili rekordne, pretekár vytlačil 370 kilogramov

Richárd Buda v akcii. Foto: Jan Šuráň

Vytlačil 370 kilogramov! Maďar Richárd Buda počas záverečného dňa WUAP Majstrovstiev sveta v silovom trojboji, ktoré sa konali minulý týždeň v Trnave, dokázal v superdrese nad seba dvihnúť najväčšiu hmotnosť celého podujatia.

Dvadsaťpäťročný pretekár sa stal zároveň absolútnym víťazom nedeľňajšieho programu šampionátu.

Druhý skončil Filip Stanko z trnavského 365 Gym Trnava, vytlačil 262,5 kg. Stanko zároveň vyhral hmotnostnú kategóriu do 90 kg.

Medzi ženami triumfovala Trnavčanka Terézia Haladová (45) z tímu Sport Club Pohoda, ktorá s výkonom 115 kg prekonala svetový rekord vo svojej váhovej kategórii.

Skvelým výkonom sa predviedol Slovák Ján Velgos. Spojenú skupinu dorastencov a juniorov vyhral tento stále len 17-ročný borec s výkonom 330 kg, čo je zároveň nový svetový rekord.

Ján Velgos sa zaradil medzi rekordmanov podujatia. Foto: Jan Šuráň

Medzi pretekármi masters vyhral so súťažným výkonom 300 kg český reprezentant Viktor Kudi.

Disciplína tlak na lavičke v superdresoch ukončila sedemdňový maratón svetového šampionátu v Mestskej športovej hale v Trnave, ktorý sa stretol u účastníkov s pozitívnymi ohlasmi.

Terézia Haladová. Foto: Jan Šuráň

"Pretekári nadvíhali neskutočné množstvo kilogramov, ktoré sa blížili k tisícke ton. Máme veľkú radosť, že zástupcovia a pretekári viacerých krajín sa vyjadrili, že šampionát organizovaný na Slovensku, môže byť braný ako vzorový aj pre nasledujúce šampionáty federácie WUAP," povedal prezident Svetovej federácie silového trojboja (WUAP) a zároveň hlavný organizátor MS v Trnave Rudolf Siska.

"Účastníci prejavili uznanie a vďaku za pripravené podmienky. Osobne som veľmi spokojný, chcem sa poďakovať celému môjmu organizačnému tímu, pretože odviedol skvelú prácu. Spokojnosť pretekárov so šampionátom je uznaním aj pre ľudí, ktorí priložili ruku k dielu," dodal.