Futbal, 5. liga: Zvončín nedal šancu Horným Orešanom, Horná Krupá zdolala Veľké Kostoľany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.10.2018, 18.23, prispievatelia

Jesenným majstrom piatej ligy sú Gbely, tabuľku vedú o sedem bodov pred Radimovom. Ten porazil v záverečnom tohtoročnom kole piatej ligy Voderady 4:1 a predbehol Brodské, ktoré malo voľno.

Tomáš Jankovič zo Zvončína strelil tri góly. Archívne foto: Ján Král

Zvončín bez problémov porazil v poslednom jesennom kole piatej ligy západ Horné Orešany 5:0. Domácich potiahol hetrikom Tomáš Jankovič, ku ktorému sa pridali Jonatán Rumpel a z pokutového kopu Martin Bočko.

Horná Krupá ukončila prvú polovicu sezóny víťazne. Pred vlastnými fanúšikmi zdolala Veľké Kostoľany 2:1. Domácich poslal do vedenia v 23. minúte Fodor, ale po zmene strán vyrovnal Kinči. Posledné slovo mal Holič, ktorý v 76. minúte rozhodol. V závere stretnutia bol ešte vylúčený hosťujúci Strečanský.

Špačince prehrali na pôde Moravského Svätého Jána 1:3, a to aj napriek tomu, že od 8. minúty viedli po góle Patrika Nemčeka. Domáci ešte do polčasovej prestávky skóre otočili. Najprv premenil penaltu Stanek, následne skóroval aj Marek Bolf. V 54. minúte zvýšil Tomáš Bolf.

V čase, kedy sa mali Špačinčania sústrediť na záverečný nápor, oslabil hostí vylúčením Nicolas Habala.