Spartak prišiel o výhru v Zlatých Moravciach v závere stretnutia

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.10.2018, 19.21, prispievatelia

Spartak siahal v Zlatých Moravciach na víťazstvo, napokon získal iba bod za remízu 1:1. Oba góly padli po kontroverzných penaltách, ktorými sa asi medzinárodný rozhodca Kružliak chváliť nebude.

Spartak prišiel o výhru v Zlatých Moravciach v závere stretnutia

V prvom polčase to bol z oboch strán boj o stred ihriska, hráči predviedli množstvo nepresností. Po štvrťhodine videl žltú kartu za faul Tóth, ale domáci priamy kop nevyužili. Brankár Chudý chytil aj pokusy Dugu a Richtárecha po polhodine hry.

Keď Grendel centroval z pravej strany, Krnáčovi lopta vypadla, ale obrana stihla zareagovať skôr ako Trnavčania.

Neujala sa ani Čanturišviliho strela z ľavej strany, lopta mierila mimo brány.

Druhé dejstvo v úvode patrilo Vionu, Trnavčania sa museli zaobísť neskôr aj bez kapitána Godála, ktorý sa krátko po hodine hry zranil.

Nahradil ho Oravec, tento moment Spartak však nezlomil. Červeno-čierni začali viac držať loptu, zatlačili domácich do obrany.

Priamy kop Grendela v 76. minúte skončil mimo, prišla však 79. minúta a Jirkov center do šestnástky našiel Ghorbaniho. Útočníka Trnavy podľa hlavného rozhodcu Kružliaka stiahol na zem Banovič a Grendel z bieleho bodu prekonal Krnáča.

Trnavčania sa stiahli a začali brániť výsledok, čo sa vypomstilo v nadstavenom čase, keď centrovaná lopta mierila do šestnástky na Brašeňa a hráč Vionu padol po kontakte s Tóthom. Arbiter opäť videl penaltu a omylom ukázal žltú kartu Kadlecovi.

Urgela pokúknutú šancu premenil a stanovil výsledok na 1:1. Spartak sa nedôsledným bránením a pasívnou hrou v závere obral o výhru.