Stolné tenistky Majcichova Gašparíková a Dzurová brali medaily

ŠPORT - Ostatné športy | 2.11.2018, 13.25, prispievatelia

Druhý bodovací turnaj mládeže krajov Bratislava a Trnava v stolnom tenise v kategóriách mladšie žiactvo a dorast v sezóne 2018/2019 sa odohral v Pezinku.

Stolné tenistky Majcichova Gašparíková a Dzurová brali medaily

Lucia Gašparíková a Lenka Dzurová. Foto: Tibor Kollár

Posledná októbrová nedeľa bola pre päticu Majcichovčanov na bodovacom turnaji mladšieho žiactva a dorastu opäť úspešná.

Súťaž dorasteniek znova ovládli dievčatá stolnotenisového klubu TTC Majcichov, ktoré si tak ako na úvodnom turnaji na Záhorí odviezli zlato a bronz.

Celkový triumf si napriek zranenému členku zopakovala Lenka Dzurová a bronzovú medailu si opäť odviezla Lucia Gašparíková.

V kategórii dorastencov bol blízko medaily Richard Kollár (5. až 8. miesto), ktorý vo štvrťfinále podľahol po veľkom boji pomerom setov 2:3 neskoršiemu víťazovi Timotejovi Púčikovi zo Zavara.

Medzi mladšími žiačkami sa z majcichovských dievčat predstavila Ema Dominová, ktorá po postupe do vyraďovacích bojov prehrala a obsadila tak nakoniec 17. až 18. miesto.

Z víťazstva sa radovala Nina Darovcová z Karlovej Vsi. Aj v kategórii mladších žiakov postúpil Ján Sládkovič zo základnej skupiny do vyraďovacej časti, následná prehra však znamenala celkové 17. až 32. miesto.

Celkový triumf medzi chlapcami získal Patrik Nemček z Kútov.