Trnavské rybníky
reklama

Svadobné trendy na novú sezónu: V Ružindole predstavili novinky aj osvedčené klasiky

RELAX - Reportáže | 7.11.2018, 11.02, prispievatelia

Svadobná výstava v Ružindole priniesla mnohé inšpirácie pre budúcich novomanželov.

Svadobné trendy na novú sezónu: V Ružindole predstavili novinky aj osvedčené klasiky

K ťahákom patrila prehliadka svadobných šiat.

reklama

 

V nedeľu sa v Ružindole uskutočnil už piaty ročník svadobnej výstavy, ktorá aj tento rok pomohla budúcim novomanželom zorientovať sa vo svadobnej výzdobe, výbere zákuskov, líčenia, a samozrejme, najdôležitejších šatách v živote ženy.

 

Najnovšie kolekcie mohli návštevníci zazrieť na prehliadke svadobných šiat, v sprievode hudobného dua Ukitas.

 

Majiteľka svadobného salónu Dáša Hambálková, ktorá prehliadku iniciovala, nám potvrdila, že aj v nasledujúcej sezóne bude dominovať klasická a nesmrteľná čipka, aj keď ženy sa už snažia byť trochu viac extravagantné a neboja sa experimentovať.

reklama

 

„Nosia sa odhalené chrbty, ramená a hlbšie výstrihy. Obľúbené sa stávajú už aj iné farby ako biela, čomu sa veľmi teším,“ dodala.

 

Aj keď je v ponuke mnoho strihov a tvarov, budúce nevesty vraj aj tak najradšej siahajú po klasických princeznovských modeloch.

 

Vhodná výzdoba sály dodá svadbe krásny rozmer.

 

 

Pri výbere svadobnej torty a zákuskov naďalej zostáva najväčší záujem o tradičné a rokmi overené alternatívy, ako sú punčové rezy, dobošky a linecké.

 

Vyhľadávané sú samozrejme aj  modernejšie prevedenia, avšak aj to môže mať svoje nástrahy.

 

,,Candy bary sú pekné, ale je treba si vybrať ľudí, čo s tým robia. V horúčavách na to nemajú mnohé reštaurácie prispôsobené chladenie a potom z toho hrozí aj problém,“ hovorí cukrárka Monika Sisková.

 

Torta by mala spĺňať predstavy oboch partnerov.

 

 

Ďalej poznamenáva, že rovnako ako pri celom plánovaní svadby, aj pri výbere svadobnej torty platí, aby boli spokojní obaja novomanželia.

 

,,Keď k nám prídu, spoločne si k tomu sadneme a svoje nápady predstavia nevesta aj ženích. Snažím sa skĺbiť v svadobnej torte ich názory, aby boli obaja spokojní. Ponúknem im materiály, moju zručnosť a výsledok sa odzrkadlí na ich spoločnom veľkom dni, keď majú to, čo si vysnívali.“

 

Moderným a sviežim obohatením sa stávajú čoraz populárnejšie fotosteny, vďaka ktorým môže na svadbe vzniknúť množstvo vtipných a originálnych záberov.

 

Výzdoba svadobného stolu môže byť rôznorodá.

 

 

Ľudia ale naďalej zostávajú verní tradíciám a aj preto neodmysliteľnou súčasťou každej svadby je čepčenie v podaní folklórneho súboru.

 

Na výstave tento úkon predviedli až dva súbory – a to miestni Ružindolčané a Brezinka z Boleráza.

 

text a foto: KATARÍNA CHOVANČÁKOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama