Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Neviete koho voliť na Kopánke? Ja mám jasno

BLOG - Trnavskými očami | 7.11.2018, 07.00, Ján Král

V sobotu sú voľby. Dobrá správa je, že pri pohľade na 155-člennú kandidátku vidím minimálne tri desiatky schopných ľudí, ktorí majú čo Trnave dať a posunúť ju dopredu. Otázne je, či dostanú práve oni dôveru voličov.

NÁZORY: Neviete koho voliť na Kopánke? Ja mám jasno

Kandidát na poslanca mestského zastupiteľstva Eduard Guniš. Foto: trnavskyhlas.sk

 

K voľbám primátora sa vyjadrovať nebudem, dovolím si však dať do pozornosti človeka, ktorý podľa mňa môže byť dobrou voľbou na poslanca pre obvod Trnava – sever, teda Kopánku a sídliská Zátvor, Na Hlinách a Vodáreň.

 

S Eduardom Gunišom sme kamaráti od detstva, chodili sme spolu na základnú školu, zodrali niekoľko futbalových lôpt a doteraz ho považujem za jedného zo svojich najlepších priateľov, s ktorým má spája aj množstvo spoločných názorov.

 

Nie preto však dostane môj hlas.

 

Edo má totiž vlastnosti a schopnosti, ktoré ho predurčujú, aby sa stal poslancom, akého Trnava potrebuje. I preto som veľmi rád, že tento rok kandiduje.

 

Zdobí ho veľká dávka empatie, schopnosť mediácie, poznám ho ako človeka, ktorý spory rieši a nie ich vyrába. Hľadá spôsoby, ako veci urobiť a nie argumenty, prečo sa niečo nedá.

 

Roky pracoval na mestskom úrade ako referent odboru športu, kde denne riešil bežné problémy a starosti športových klubov v Trnave. Ako športový novinár viem, že na jeho prácu boli v kluboch pozitívne odozvy.

 

Navyše, Edo zanechal dobrú stopu aj na Trnavskom samosprávnom kraji. Podrobné poznanie mestskej i krajskej samosprávy z praxe môže byť pre mestského poslanca mimoriadne užitočné.

 

Dôležité je, že „pozná mapu“, patrí k typom z terénu, veľa hovorí s ľuďmi a vďaka tomu vie, čo treba neodkladne riešiť. Nielen na Kopánke, odkiaľ pochádza, ale v celom meste.

 

Kandiduje ako nezávislý. Pričom slovo nezávislý treba podčiarknuť. Do volieb totiž ide sám za seba, bez toho aby musel byť niekomu za niečo vďačný.

 

Chce podporovať každý dobrý nápad užitočný pre mesto, nech s ním príde ktokoľvek.

 

Z politológie má magisterský titul, dokončuje si bakalársky stupeň právnickej fakulty a popritom sa čoraz aktívnejšie venuje psychológii.

 

Plynule hovorí po anglicky i nemecky, učí sa dokonca znakovú reč.

 

Nech už sú vaše sympatie ku kandidátom akékoľvek, dôležité je ísť v sobotu voliť. Vyjadriť svoj názor v podobe preferenčných hlasov má zmysel.

 

K urnám pôjdem aj ja. A nepochybujem, že hlas pre Eduarda Guniša (mimochodom, kandiduje s číslom 6) bude dobrá voľba.

 

JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama