Trnavské rybníky
reklama

Bročka volil v novom klobúku, Galbavý, Mráz a Ondrejka v sprievode rodiny

AKTUALITY - Voľby | 10.11.2018, 22.00, Ján Král

Volebné miestnosti sa zatvorili o 22:00, prebieha sčítavanie hlasov. Voliť boli aj kandidáti na primátora.

Bročka volil v novom klobúku, Galbavý, Mráz a Ondrejka v sprievode rodiny

Peter Bročka si preberá hlasovacie hárky od okrskovej volebnej komisie. Foto (13x): Ján Král

Cukrovar bývanie
reklama

 

Bročka tradične v klobúku a na bicykli

Pre úradujúceho primátora Trnavy Petra Bročku (NEKA - nezávislý kandidát) začínala sobota 10. novembra budíčkom už o 4:10. Ešte pred piatou musel byť na Mestskom úrade, aby podpísal odovzdávacie protokoly k voľbám.

 

Svoj hlas prišiel krátko po ôsmej odovzdať vo volebnej miestnosti číslo jeden, ktorá je priamo na radnici. Voliť prišiel na elektobicykli a tradične v klobúku.

Dni zdravia
reklama

 

"Je to úplne iný klobúk ako pred štyrmi rokmi, ale ide o neoddeliteľnú súčasť môjho šatníka," povedal Peter Bročka na následnom stretnutí s novinármi.

 

"Teraz si dám asi kakao a pokúsim sa trochu oddychovať. Zároveň chcem zodpovedať otázky ľudí, ktorí sa pýtajú rôzne veci na Facebooku," priblížil svoj plánovaný program.

 

Krátko pred uzavretím volebných miestností plánoval do jednej z nich prísť, aby sa rovnako ako pred štyrmi rokmi zúčastnil ukončení volieb.

 

Potom sa chce presunúť za rodičmi a následne na stretnutie s kandidátmi na poslancov za Lepšiu Trnavu.

 

Peter Bročka práve hlasuje. 

 

Póza pre fotografov.

 

Radnicu opúšťal na elektrobicykli, nasadol naň však až mimo pešej zóny. Tieto stroje zatiaľ nemajú umožnené jazdiť medzi chodcami.

 

 

Ondrejka už motorku zazimoval

Spomedzi kandidátov na primátora prišiel ako druhý voliť Peter Ondrejka (NEKA). Do volebnej miestnosti v budove Trnavskej univerzity prišiel krátko po 9:00 v sprievode manželky Janky.

 

Hoci patrí k náruživým motorkárom, dvojkolesového tátoša tentoraz nechal odparkovaného v garáži.

 

"S veľkou radosťou by som prišiel na motorke, bohužiaľ, už je trochu chladno, takže je zazimovaná," usmial sa.

 

Manželia Ondrejkovci si preberajú hlasovacie lístky.

 

 

Svoj rozbeh dňa opísal následovne: "Bola kávička, dobré raňajky, posedeli sme s manželkou a porozprávali sa. Netajím však aj malú nervozitu. Na výsledky počkám v kruhu rodiny, hádam bude záver dňa pozitívny," zaželal si.

 

Na otázku, či nespustil kampaň príliš neskoro, odvetil: "Kampaň som podľa mňa načasoval dobre a myslím si, že som triafal presne ľudí, ktorých som chcel osloviť."

 

Peter Ondrejka hlasuje.

 

A odovzdáva hlas.

 

 

KDH venovalo modlitbu voľbám

S Ondrejkom sa míňal v rovnakej volebnej miestnosti kandidát za KDH Rastislav Mráz.

 

"Dali sme si raňajky, vybrali sa do volebnej miestnosti a čaká nás práca v záhrade. Večer sa stretneme s kolegami v jednej z trnavských reštaurácií a budeme spolu očakávať volebný výsledok," povedal Mráz, ktorý prišiel voliť v sprievode manželky Zuzany a synov Matúša a Ondreja. Chýbala len dcéra Terézia.

 

Rodina Rastislava Mráza po príchode do volebnej miestnosti.

 

 

"Som optimista, počas kampane sme uskutočnili 37 stretnutí s ľuďmi v teréne. Informácie, ktoré z nich mám, sú trochu iné, ako čítam na sociálnej sieti. V osobných stretnutiach s ľuďmi vidím zmysel," pokračoval Mráz.

 

Známy je svojou kresťanskou vierou, podobne ako ďalší kandidáti KDH. "Vo štvrtok sme mali osobitnú adoráciu v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave, kde sme spolu s kandidátmi prosili o dobré rozhodnutie pre naše mesto," dodal.

 

Rastislav Mráz a jeho manželka volia.

 

Hlasovací lístok vhodil do urny so synom Ondrejom.

 

 

Galbavý by bral aj priezvisko Balgavý

V priestoroch materskej škôlky na Tehelnej ulici volil krátko po 11:00 nezávislý kandidát Marián Galbavý z občianskeho združenia Priateľská Trnava. Podporiť ho prišli deti Teodor, Timotej a Viktória.

 

"Zobudil ma až o desiatej telefonát z jednej z televízií. Odvolili sme a teraz strávim zvyšok dňa s deťmi. Dočítal som sa, že bohužiaľ priebežné výsledky budú mať zrejme len Bratislava a Košice a ostatní budeme musieť čakať do nedele. Takže asi si dáme iba krátke posedenie s priateľmi v jednom z trnavských podnikov, potom sa rozlúčime a v napätí budeme ráno stávať," vyjadril sa pre novinárov Galbavý.

 

Mariána Galbavého prišli podporiť jeho tri deti.

 

 

Predošlé týždne hodnotil pozitívne. "Pred voľbami som si hovoril, že chcem dať v kampani zo seba všetko, v čom som dobrý a hlavne neurobiť nič, čo by ma po voľbách mrzelo. Myslím si, že to som splnil."

 

Ak by sa mu nepodarilo v primátorských voľbách zvíťaziť, má ešte šancu stať sa členom mestského zastupiteľstva, keďže sa uchádzal o hlasy voličov aj ako kandidát na poslanca.

 

"Môj dedo hovoril: Rátaj s najlepším a pripravuj sa na najhoršie. Vidím aj tak ťažisko práce mesta v zastupiteľstve, primátor funguje podľa nôt zastupiteľstva, teda aspoň by mal. Moja pozornosť sa bude orientovať na prácu mestského parlamentu," poznamenal.

 

Okrskovej volebnej komisii sa musel legitimovať ako každý občan preukazom totožnosti. 

 

 

Po revolúcii stáli na čele Trnavy primátori Borbély, Bošnák, Butko a teraz Bročka.

 

"V Trnave je známe meno Balgavý, bol to umelec, robil plagáty. Možno s týmto priezviskom by som mal väčšiu šancu, predsalen v novodobej ére boli primátori Trnavy len na B. Ale verím, že sa to teraz zmení," dodal s úsmevom.

 

Odvolené, už len počkať na výsledky.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama