Trnavské rybníky
reklama

Bročka k víťazstvu vo voľbách: Dôležité bude zloženie zastupiteľstva

AKTUALITY - Voľby | 11.11.2018, 00.48, Ján Král

Primátorom Trnavy bude aj ďalšie štyri roky Peter Bročka. Nezávislý kandidát kandidujúci pod hlavičkou združenia Lepšia Trnava získal podľa neoficiálnych výsledkov opätovne dôveru voličov.

Bročka k víťazstvu vo voľbách: Dôležité bude zloženie zastupiteľstva

Peter Bročka s víťazným gestom. Foto: Ján Král

Cukrovar Trnava
reklama

 

Bročka podľa všetkého získal výrazne vyšší počet hlasov ako jeho súperi. Novinárom už poskytol svoje vyjadrenie, pocity z víťazstva označil ako veľmi príjemné. 

 

"Za štyri roky sme posunuli mesto dopredu, ľudia si to všimili a ocenili počas volieb. Plány na ďalšiu štvorročnicu budem riešiť, keď uvidím zloženie mestského zastupiteľstva. Je totiž pekné byť primátorom, ale zároveň veľmi ťažké bez podpory zastupiteľstva. Zloženie mestského parlamentu teda bude kľúčové," povedal Bročka.

 

Hlasy pre konkrétnych poslancov zatiaľ známe nie sú.

Dni zdravia
reklama

 

Peter Bročka rovnako ako pred štyrmi rokmi vyhral s minimom reklamy v reálnom priestore. Tentoraz nemal žiaden bilboard ani city lighty, viedol iba internetovú kampaň, propagoval sa cez plagáty a letáky.

 

Na margo protikandidátov povedal: "Počas volieb je to zvláštna doba, veľa ľudí sa ukáže v pravej podobe. Nemá zmysel reagovať na súperov, každý na konci dňa sa sám rozhodne ako a čo prezentuje. To je vec ich rozhodnutia a ich svet, ktorý im nechávam."

 

Bročka pred novinármi spomenul aj iné mestá. "Zmenilo sa vnímanie nášho mesta. Stali sme sa akýmsi vzorom. Verím, že v Bratislave vyhrá Matúš Vallo a v Nitre Marek Hattas a Trnava sa stane tým mestom, ktoré otvorilo brány k zmene určitej politickej kultúry na Slovensku. To bude pre mňa najväčšie ocenenie."

 

Pri obhliadnutí sa za predošlým funkčným obdobím podotkol, že prvé dva roky boli pre neho extrémne náročné.

 

"Potom som pochopil tok energie v zastupiteľstve a možno aj v zákulisí zastupiteľstva. Verím, že ďalšie obdobie bude príjemnejšie. Ak nemáte väčšinu v zastupiteľstve, musíte sa dohadovať, aby ste získali väčšinu, práca je výrazne náročnejšia. Musíte zľavovať, robiť ústupky, aj keď tie robíte vždy, máte však pocit, že by sme mohli byť ešte o 20 - 30 percent ďalej. Bohužiaľ, nie vždy to bolo možné."

 

Ako dodal, naďalej chce riešiť komplexný rozvoj mesta. "Keď som nastúpil v roku 2014, počet pripravených projektov bol veľmi malý. Teraz máme pripravené veľké množstvo projektov, ktoré sú vo vysokom štádiu pripravenosti. Bude aj na zastupiteľstve, aby si poslanci vybrali. V roku 2014 sme možnosť voľby nemali a celý ďalší rok sme nepoviem, že premrhali, ale mohli sme byť ďalej, keby prechádzajúce zastupiteľstvo investovalo aj do projektovej dokumentácie a prípravy. Plánovanie musí byť dlhodobé, ak vychádza z reálnych potrieb, na 90 percent sa s ním stotožní každé zastupiteľstvo," dodal novozvolený primátor Trnavy.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama