Trnavské rybníky
reklama

S Pánom Bohom na smetisku: S kaplnkou chátra aj viera

AKTUALITY - Trnava | 15.7.2011, 00.00, Darina Kvetanová

TRNAVA – Okolie kaplnky svätého Jána Nepomuckého, ktorá stojí vedľa vstupnej brány do útulku na Orešianskej ceste, obklopil stavebný odpad. Historická pamiatka vyzerá už roky zanedbane.

S Pánom Bohom na smetisku: S kaplnkou chátra aj viera

Kaplnka vyzerá z roka na rok zanedbanejšie. Matrace, ktoré zamestnanci útulku neodpratali, jej na estetickosti nepridávajú. Ani stavebný odpad, ktorý sa hromadí v jej okolí. FOTO: DARINA KVETANOVÁ

Cukrovar bývanie
reklama

Hromadia sa pri nej odpadky, z jej okolia sa šíri zápach. Omietka z nej opadáva. O jej steny sa opierajú staré matrace, ktoré ľudia priniesli do útulku pre psov. Historická pamiatka, pri ktorej sa modlievali veriaci, ktorí išli peši na púť do Šaštína, dnes zaujíma len pár neznámych dobrovoľníkov. Na skromnom oltáriku vymieňajú kvety, čistia jej vnútro, naposledy ju dokonca zvnútra vymaľovali.
Kaplnka, ani pozemok pod ňou, nemajú vlastníka. Okolité pozemky vymenil s Mestom podnikateľ Richard Hajdúch, ktorý tu momentálne vykonáva stavebné úpravy. Na pozemku vybuduje novú cestu a po kolaudácii ju daruje do majetku Mesta. Podľa územného rozhodnutia by to mal stihnúť najneskôr do roku 2012. Hovorca radnice Pavol Tomašovič vylúčil, že v okolí pamiatky zostane stavebný odpad. „Zmluvu o výmene pozemkov sme podmienili tým, že po ukončení prác, dá podnikateľ jej okolie do pôvodného stavu,“ povedal Tomašovič.
O ďalšom osude kaplnky bude podľa slov hovorcu Mesto rozhodovať v budúcom roku. „Keďže sa nachádza pri vstupe do mesta, mala by vyzerať lepšie, ako dnes. Je preto v našom záujme opraviť ju. Okrem toho, spolu s cestou prejde pravdepodobne do nášho vlastníctva,“ dodal hovorca.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama